Work & Travel USA

"Work and Travel USA" - tai bene populiariausia pasaulio studentų vasaros kultūrinių mainų programa, išskirtinai studentams suteikianti puikią galimybę ne tik iš arti pamatyti svajonių šalį, susipažinti su jos kultūra, bet ir padirbėti. „Work and Travel USA“ – tai ne vien darbas Amerikoje, o  taip pat neįkainojama galimybė patobulinti savo anglų kalbos žinias, susipažinti su Amerikos kultūra, įgyti darbo patirties klientų aptarnavimo srityje bei susirasti naujų draugų iš viso pasaulio. Šioje programoje gali dalyvauti  visų universitetų ir kolegijų studentai, išskyrus EHU - Europos Humanitarinio Universiteto studentus.

Programos trukmė – iki 4 mėn. vasaros atostogų metu. Tad paprastai darbas Amerikoje trunka apie 3 mėnesius, o jam pasibaigus, prasideda vienas smagiausių programos etapų - iki 1 mėnesio trunkančios kelionės po Ameriką bei jos kaimynines šalis. Pasibaigus programai studentai iš JAV privalo sugrįžti į Lietuvą taip, kad nevėluotų į studijas, bet ne vėliau kaip iki spalio vidurio.


"Work and Travel USA" kasmet pasinaudoja tūkstančiai studentų iš Lietuvos bei daugybės kitų pasaulio šalių. Programa suteikia galimybę rinktis savarankiškai ieškotis patinkančios darbo pozicijos arba rinktis iš JAV sponsorių laisvų darbų vietų ir sėkmingai praėjus atrankas, toliau tęsti dalyvavimą programoje. „Work and Travel USA“ programa leidžia dalyviams pasirinkti darbo poziciją iš plataus aptarnavimo paslaugų darbų sąrašo. Studentai dažniausiai darbuojasi viešbučio registratūroje, padavėjais ar asistentais restoranuose, apsaugininkais, kambarių tvarkytojais, gelbėtojais, kasininkais parduotuvėse, atrakcionų parkuose ir pan. Darbo vietą kiekvienas renkasi pagal asmeninius interesus bei anglų kalbos lygį.


„Work and Travel USA“ programos dalyviams darbas Amerikoje yra apmokamas ne mažesniu nei valstijos nustatytu minimaliu valandiniu darbo užmokesčiu. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, jis paprastai svyruoja nuo 2,5 iki 12 dolerių už valandą. Dauguma darbdavių įsipareigoja suteikti 32-40 valandas per savaitę. Intensyviuoju sezonu (liepos ir rugpjūčio mėn.) daugumoje darboviečių taip pat galimi ir viršvalandžiai. Tiesa, apgyvendinimo bei maisto išlaidas dažniausiai „Work and Travel USA“ programos dalyvis paprastai apmoka iš savo atlyginimo, nors neretai darbdaviai tai suteikia ir visiškai nemokami. Būstą vasarai dažniausiai suteikia arba bent jau padeda susirasti darbdavys, nors tai programa leidžia daryti ir savarankiškai.


Išvykstant į ilgą ir tolimą kelionę kartais gali tekti susidurti ir su vienokiais ar kitokiais nesklandumais, pavyzdžiui, nepateisinusiu lūkesčių darbu, ar sveikatos problemomis, tačiau visi šie nesklandumai  yra lengvai išsprendžiami su programos organizatorių pagalba. Programos organizatoriai, vadinami sponsoriais, yra atsakingi už programos dalyvį visu „Work and Travel USA“ programos laikotarpiu, tad iškilus problemoms, jie yra pirmieji, kurie bus pasiryžę padėti.
„Work and Travel USA“ – tai puiki  galimybė iš arti pažinti amerikietiškąją kultūrą bei dalintis savąja, įgyti savarankiškumo bei patobulinti anglų kalbos žinias.

Tai išties vertinga patirtis, galinti praversti būsimai karjerai, o kelionių įspūdžiai bei patirti nuotykiai visuomet išliks maloniu prisiminimu ir puikia tema pokalbiams su draugais. Jei esi savarankiškas, ambicingas bei nuotykius mėgstantis jaunuolis – „Work and Travel“ programa kaip tik Tau! Nepraleisk savo šanso, nes studentu paprastai esi tik kartą gyvenime.


Programos trukmė
J1 viza programos dalyviui suteikia teisę legaliai dirbti ir keliauti po JAV iki 4 mėnesių vasaros atostogų metu (gegužės-rugsėjo mėn.).


Reikalavimai dalyviams

Bent vidutinės anglų kalbos žinios;
Amžius - 18-28 m.;
Būti universiteto/kolegijos bakalauro/magistro dieninių nuolatinių studijų studentu;
Šioje programoje gali dalyvauti visų Lietuvos universitetų ir kolegijų studentai, išskyrus Baltarusijos EHU - Europos Humanitarinio Universiteto Vilniuje studentus; Studentai, esantys akademinėse atostogose bei studijas baigiantys sausio/vasario mėnesiais, programoje dalyvauti negali.


Reikalingi dokumentai
Dalyvio anketa (išduoda TAVO GIDAS)
CV (šabloną pateikia TAVO GIDAS);
Paso kopija;
Studento pažymėjimas;
Dokumentas, patvirtinantis studento statusą, iš dekanato/katedros (anglų kalba).


Programos eiga
Interviu TAVO GIDAS biure, kurio metu patikrinamos dalyvio anglų kalbos žinios bei tinkamumas programai
Pasirašoma sutartis ir per 7 dienas sumokamas negrąžinamas avansinis / registracijos mokestis bei pristatomi reikalingi dokumentai Self Placed programos varianto dalyviai iki Vasario mėn. 15 d. pristato darbo pasiūlymą su darbdavio ir savo parašais bei sumoka likusius programos mokesčius. Per 3 – 4 savaites sponsorius JAV paprastai patikrina darbdavį Premium programos varianto programos dalyviai paprastai darbą susiranda iki Balandžio 1 d.. Konkretus darbo pasiūlymas patvirtinamas parašais, sumokėjus programos sumą.
Pasirašius darbo kontraktą, per 3 - 4 savaites iš JAV atsiunčiama DS-2019 forma, reikalinga J-1 darbo vizai JAV gauti.
Tavo gidas padeda dalyviui užsipildyti JAV vizai gauti reikalingus dokumentus, bet dalyvis pats eina į ambasadą, prieš tai JAV ambasadai susimokėjęs vienkartinį negrąžinamą 160 USD vizos mokestį.
Gavęs vizą, dalyvis perkasi lėktuvo bilietus.
SVARBU: "Work & Travel USA" Premium programos dalyviams privaloma skristi iki artimiausio darbo vietai oro uosto.


Kas sudaro programos kainą?
Registracijos mokestis (nutraukus sutartį, registracijos mokestis negrąžinamas);
Informacija apie programas;
Dalyvių atranka ir interviu;
Dokumentų, reikalingų J-1 vizai gauti, tvarkymas;
Sveikatos draudimas 3-4 mėn. (priklausomai nuo darbo kontrakto trukmės);
Pagalba iškilus problemoms JAV;
Konsultacijos dėl JAV sumokėtų mokesčių atgavimo.
Papildomi mokesčiai ir išlaidos
SEVIS mokestis (Students Exchange Visitors Information System) plačiau: http://www.ice.gov/sevis/i901/faq.htm - 35 USD(nutraukus sutartį, mokestis negrąžinamas); Vizos mokestis - 160 USD. (Mokestis gali keistis, kadangi jis nustatomas JAV ambasados; nutraukus sutartį, mokestis negrąžinamas); DS2019 formos siuntimas per kurjerį, studijuojantiems užsienyje;
Aviabilietai į abi puses (nuo 500 USD į abi puses). Rekomenduojame įsigyti aviabilietus tik gavus vizą. Aviabilietus galite įsigyti studentiškomis kainomis viename iš Tavo gidas biurų.
Papildomos lėšos iki pirmos algos būnant Amerikoje (bent 500 USD).


Mūsų siūlomos programos privalumai
Palanki programos kaina;
Nesusiradus darbo pačiam – darbo pasiūlymą galėsi rinktis iš mūų partnerių laisvų darbo vietų;
Per ilgus darbo metus sukaupta darbdavių kontaktų duomenų bazė;
Mokėjimai atliekami palaipsniui, ne visa suma iš karto;
Programos kaina "pririšta" prie dolerio kurso, todėl doleriui krentant, kaina taip pat mažėja;
Programa leidžia susirasti antrą darbą;
2015, 2016, 2017, 2018 m. vizas gavo ir sėkmingai išvyko 100% programos dalyvių.

 

Norite sužinoti daugiau?

Skambinkite mums tel.: 8 655 00397, rašykite el.paštu: info@tavogidas.lt

Arba užsukite į TAVO GIDAS biurą UTENOJE (J. Bartašiaus g.1, Utena PC „IKI“)

Filtrai