1 dienos išvyka - Suvalkijos dvarų suktinis!

28 €
Išvykimas 2020-10-17
Atvykimas 2020-10-17

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 0 n.
Išvykimas 2020-09-26
Atvykimas 2020-09-26
28€
arba
Pirkti
Trukmė 0 n.
Išvykimas 2020-10-17
Atvykimas 2020-10-17
28€
arba
Pirkti
Į kelionės kainą įskaičiuota:
  • Kelionės vadovo paslaugos
  • Kelionė autobusu
  • Ekskursinė programa
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
  • Bilietai į mokamus objektus, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Vilkaviškis - Paežerių, Zyplių, Gelgaudiškio dvarai – Lukšiai – Šakiai - Sudargas – Plokščiai - Zapyškis 

Skambiomis dainomis apdainuotas, saldžiausiomis mėlynių uogomis nusagstytas, tyromis upėmis srovenantis, gardžiais valgiais viliojantis, darbščių rankų puoselėjamas, didžius laikus menantis Suvalkijos kraštas kviečia pažinti, atrasti, išgirsti, pajausti ir išragauti. Kodėl Suvalkija? Nes tai atviros didikų dvarų durys ir šimtmečius puoselėjamos tradicijos, tautinio paveldo gardumynus kepantys, spaudžiantys ir brandinantys ūkiai, tūkstančiais gervių stebinantys ir didingais vaizdais užburiantys gamtos draustiniai, kariljono varpais skambantys miestai ir festivaliais aidintys miesteliai. Sveiki atvykę į Suvalkiją, kur jūsų laukia nepamirštamos patirtys!

Kelionės programa

1 diena

Anksti ryte keliausite Suvalkijos lygumomis. Paviliotus gimtojo krašto istorijos paslapčių, mažuoju Paryžiumi vadinamas Vilkaviškio miestas pakvies atrasti Napoleono pėdsakus ir istorinius žydų kultūros takus. Aplankysite J.Basanavičiaus aikštę (buvęs miesto turgus), išgirsite legendas, kaip dviejų upelių sankirtoje, miškų glūdumoje, kūrėsi Vilkaviškis. Toliau maršrutas ves į rytinę miesto dalį, pro senuosius Vilniaus gatvės raudonplyčius žydų namus.  Stabtelsite ant Meilės tilto, kurio istorija ir liudininkų prisiminimai siekia XX a. pradžią. Šiuo tiltu į Vilkaviškio „Žiburio“ gimnaziją skubėdavo Salomėja Nėris. Apžiūrėsite restauruotą Viešosios bibliotekos pastatą, kuriame ir  veikė minėta gimnazija. Gimnazijoje gyvenimas virte virė, joje subrendo ne viena daug Lietuvai nusipelniusi šviesi asmenybė. Maloniai nustebins Vilkaviškio dvaro pastatas su įspūdingai po remonto atrodančiomis baltomis kolonomis. Šį dvarą valdė Lietuvoje garsios Oginskių giminės atstovai. Jame 1812 metais keletą dienų buvo apsistojęs į Rusiją traukęs Prancūzijos imperatorius Napoleonas. Čia jis pasirašė savo garsųjį kreipimąsi į Vilkaviškio apylinkėse paradui išrikiuotą šimtatūkstantinę armiją.  Geriausiai išlikusioje Vilkaviškio senamiesčio dalyje apžiūrėsite ne tik vieną gražiausių, bet ir egzotiškiausių praeities statinių – buvusio valstybinio spirito monopolio sandėlį.

Vėliau keliausite į Suvalkijos perlu vadinamus Paežerių dvaro rūmus*.  Vieni čia regi senosios Graikijos atspindį, kiti Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, nukeliančius į XVIIIa. Klasicistinių formų dvaro rūmus vaizdingoje ežero pakrantėje pastatė LDK didikas Simonas Zabiela. Vėliau rūmai priklausė dvarininkui Zigmantui Gauronskiui ir jo žmonai Natalijai Oginskytei-Gauronskienei. Ekskursija po dvarą, kurios pabaigoje klausysitės M.K.Oginskio kūrinio – polonezo "Atsisveikinimas su tėvyne“. Pažintį su dvaru baigsite apsilankymu Belvederio bokšto apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama į dvaro parką ir ežero apylinkes.

Po romantiško apsilankymo Paežerių dvare tęsite kelionę po Suvalkiją. Pravažiuosite Lukšių miestelį, garsėjantį kalvystės darbais - gražesnį šiame krašte sunkiai surastumėte. Vėliau atvyksite į šalia Lukšių stovintį klasicizmo stiliaus Zyplių dvarą*, kuriame jau daugiau nei dešimtmetis verda aktyvus kultūrinis ir visuomeninis gyvenimas. Dvaro vežiminėje įsikūrusiame Zanavykų muziejuje susipažinsite su krašto istorija, apžiūrėsite buities rakandus, meno dirbinius: paveikslus, medžio, akmens skulptūras, keramikos, kalvystės, stiklo dirbinius, įspūdingus kabančius sodus, kaukes. Pasivaikščiosite po dvaro kompleksą ir jį supantį  parką.

Iš Zyplių keliausite į Šakius. Miesto centrinėje aikštėje apžiūrėsite vienintelį Lietuvoje atvirą 24 varpų kariljoną, kurio konstravimą kuravo kompozitorius kariljonininkas Giedrius Kuprevičius. Esant galimybei, pasiklausysite varpų muzikos.

Iš Šakių kelionę tęsite link Sudargo. Pervazninkų kaime Jūsų lauks pietūs senovinėje XIX a. pabaigos autentiškoje kaimo sodyboje*. Pasistiprinę keliausite apžiūrėti Sudargo piliakalnių komplekso - viduramžiais čia stovėjo viena svarbiausių gynybinių pilių. Istoriniu ir archeologiniu požiūriu Sudargo piliakalniai prilygsta Kernavės piliakalniams.

Keliaujant toliau Suvalkijos keliais aplankysite Plokščių miestelį. Pasivaikščiosite Vaiguvos, vienintelės Lietuvos upės – gatvės taku. Kelis šimtus metrų upelis teka natūralaus grunto gatve, kuri keleto sodybų šeimininkams yra vienintelis kelias į namus.

Toliau keliausite ragauti „Pienių vyno“, kuris, pasirodo, išties egzistuoja. Ragausite* jį pas Šakių krašto vyndarius, būsite supažindinti su šio vyno istorija ir gamyba.

Pažintį su Suvalkija baigsite apsilankymu Gelgaudiškio dvare*. Dvaro rūmus XIX a. viduryje ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pasistatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų. Ekskursijos su šokiais ir vaišėmis metu dvaro ponia supažindins su unikalia rūmų puošyba ir XIX-XXa. pradžios gyvenimo būdu dvare. Programos metu mokysitės šokių, po kurių pasivaišinsite dvare gaminamu sūriu, kropeliais (vieno kąsnio spurgytėmis), kakava, kava, arbata arba namine gira, išgirsite pasakojimą apie dvaro virtuvę.

Grįždami trumpam sustosite Zapyškyje prie ypač fotogeniškos bažnyčios ant Nemuno kranto kuri atrodo tarsi perkelta į mūsų laikus iš gilios senovės. Tai – viena seniausių Lietuvos bažnyčių, vadinama bažnyčių motina.

  

Įskaičiuota į kelionės kainą:

  • Kelionė autobusu,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų tvarkymas.

 

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

  • Bilietai į mokamus objektus, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: Paežerių dvar lankymas - 5 EUR ; Zyplių dvaro lankymas – 2 EUR, suvalkietiški pietūs – 5-8 EUR; „Pienių vyno“ ragavimas  - 8 EUR; Gelgaudiškio dvaro lankymas  - 5 EUR.


Apie šalį

Keliavimas ir poilsis Lietuvoje - puiki alternatyva atostogoms užsienyje. Šią vasarą Jums siūlome puikią progą pažinti Lietuvą! Užburianti, ramybe alsuojanti gamta, daugybė ežerų bei visa galybė pačių įdomiausių pramogų...
 
Filtrai