Didžioji Kinija su Lotoso kalnais ir kruizu Lidziango upe 14d. Geriausia kelionė norintiems pažinti Kiniją!

1897 €
Išvykimas 2021-10-20
Atvykimas 2021-11-01
Pusryčiai

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 12 n.
Išvykimas 2020-10-21
Atvykimas 2020-11-02
1897€
arba
Pirkti
Trukmė 12 n.
Išvykimas 2021-03-30
Atvykimas 2021-04-11
1897€
arba
Pirkti
Trukmė 12 n.
Išvykimas 2021-09-15
Atvykimas 2021-09-27
1897€
arba
Pirkti
Trukmė 12 n.
Išvykimas 2021-10-20
Atvykimas 2021-11-01
1897€
arba
Pirkti
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Pervežimai
 • Vietinio transporto bilietai
 • 10 nakvynių turo metu 4-5* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose, 2 nakvynės 3* viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje
 • Maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 2 pietūs (kinų virtuvė), 8 vakarienės (kinų virtuvė, viena vakarienė - kinų koldūnų restorane Sianyje)
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Kai kurie mokami objektai
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius - Europos miestas – Pekinas; Šanchajus – Europos miestas - Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais, kurių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 560 EUR – 690 EUR
 • Kinijos viza ~110 EUR

Pekinas - Didžioji Kinų siena - Luojangas (Šaolinio vienuolynas) - Longmeno grotos - Lotoso kalnai - Lintongas (Terakotos armija) - Sianas - Guilinas - Longšengas (Drakono kupros ryžių laukų terasos) - kruizas Lidziango upe - Jangšuo - Hangdžou (Drakono šulinio arbatos plantacijos) - Vuzenas - Šanchajus (Sudžou) 

Kelionės privalumai

 • Dinamiškas ir gyvas kelionės maršrutas, suteikiantis panoraminį šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Bene plačiausia ir išsamiausia programa, puikiai įvertinta GRŪDOS keliautojų.
 • Maksimaliai subalansuotas ir daugybę kartų patikrintas laikinis grafikas.
 • Įskaičiuoti lankomi objektai (190 EUR).
 • Siekiant maksimalaus patogumo, maršrutas buvo optimizuotas - kelionės metu nė vienos nakvynės traukinyje!
 • 2 kartų maitinimas, 2 vietiniai skrydžiai, kurie padeda pažinti labai kontrastingus šalies regionus
 • Kruopščiai atrinkti 4-5* viešbučiai (tik 2 nakvynės 3* viešbutyje), skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Jūsų patogumui net keliuose miestuose – Guiline ir Šanchajuje – miegosite tuose pačiuose viešbučiuose po tris naktis, Lotoso kalnų papėdėje – 2 naktis. Patyrę keliautojai žino, kaip smagu keltis, kai ryte nereikia krautis lagamino.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai Kinijos partneriai.
 • Ilgametė organizatoriaus patirtis organizuojant keliones į Kiniją.
 • Kvalifikuoti ir patikrinti vietos gidai.

 

Kelionės perliukai

 • Hutongo rajonas Pekine. Kelionė rikšų traukiamais vežimėliais į senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją.
 • Didžiausia pasaulyje Tiananmenio aikštė Pekine.
 • Uždraustasis miestas Pekine – didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje, liudijantis Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų didybę (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties“ restorane.
 • Didžioji Kinų siena – net iš kosmoso matomas pasaulio stebuklas (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Dangaus šventykla – išskirtinis kulto pastatų kompleksas Pekine (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Rytų kovos menų lopšys – Šaolinio vienuolynas Sunšano kalnuose.
 • Longmeno grotos – milžiniška budistinė šventykla, vienas didžiųjų Kinijos skulptūros meno lobynų (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Lotoso kalnai (Huašanas) - „gėlės kalnas“ - vieni gražiausių visoje Kinijoje. Nuostabi diena – atgaiva gamtoje ir kūnui, ir dvasiai, palaima akims...
 • Sianas – gyva istorijos knyga, senoji Kinijos sostinė, nuo kurios prasidėjo garsusis šilko kelias.
 • Imperatoriškoji Terakotos karių armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, dar vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu (UNESCO pasaulio paveldas).
 • Guilinas - nuo seno Kinijos imperatorių itin vertintas dėl savo grožio, apdainuotas ne vieno garsaus poeto, įamžintas dailininkų drobėse: neįtikėtinų formų kalnai, olos ir savitos architektūros pastatai.
 • Romantiškas kruizas Lidziango (Li) upe – žaižaruojančia vingria nefrito juosta – per žalio lotoso, žalsvo bambuko ir fotogeniškų viršukalnių pasaulį.
 • Pribloškiantis „Liu Sanjie“ vandens šou didžiausiame pasaulyje gamtos teatre ant Lidziango (Li) upės kranto.
 • Longšengas – autentiškas tautinių mažumų regionas ir garsiosios Drakono kupros ryžių terasos.
 • Hangdžou – viena iš septynių svarbiausių senovės Kinijos sostinių, Marko Polo pavadinta labiausiai užburiančiu miestu visame pasaulyje (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Drakono šulinio arbatos plantacijos Longdzingo kaime, garsėjančios geriausia visoje Kinijoje žalia arbata.
 • Kinijos Venecija vadinamas autentiškas Vuzen miestelis ant vandens.
 • Kinijos Rytų perlas – Šanchajus, dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“.
 • Pribloškiantis naktinis Šanchajaus neono šviesų žaismas plaukiant laivu Huangpu upe.
 • Pirkinių rojus lauktuvių „medžiotojams“ – daugybė arbatos rūšių, šilkas, perlai, porcelianas, laikrodžiai, kilimai...
 • Sudžou - „Rytų Venecija“ vadinamas sodų miestas.

Kelionės programa

1 diena

Skrydis: Vilnius – Helsinkis – Pekinas.

2 diena. Pekinas.

Atvykimas į tarptautinį Pekino oro uostą. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vykstame į ekskursiją su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos į senąją Pekino dalį Hutongą. Čia gyvenantys žmonės mažąsias gatveles su pasididžiavimu vadina „tikruoju Pekinu“. Praskleidžiame Pekino istorijos metraštį ir rikšų traukiamais vežimėliais leidžiamės į nepakartojamą kelionę po Hutongą, kuriame dar ir šiandien galima pamatyti senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją: vienaaukščius gyvenamuosius namus su uždarais vidiniais kiemais, iškabintus popierinius žibintus, senukus, sėdinčius medžių pavėsyje ir geriančius arbatą bei žaidžiančius kinų šaškėmis ar kortomis, moteris, čia pat gatvėje gaminančias maistą, dūkstančius vaikus.

Vėliau aplankysime vieną garsiausių Kinijoje Dangaus (Tiantan) šventyklą, skirtą dangaus garbinimui. Šventyklą pastatė Kinijos imperatorius Mingas III 1420m. Visa šventyklos komplekso kompozicija ir kiekvienas atskiras statinys bei elementas simbolizuoja nenutrūkstamą ryšį tarp Dangaus ir Žemės. Tarpininkas tarp Dangaus ir Žemės visada buvo imperatorius. 1998m. Dangaus šventykla buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Įdomu, kad šios šventyklos architektūra ir planavimas ilgą laiką stipriai veikė Tolimųjų Rytų architektūrų vystymąsi. Šventyklos teritorija įsikūrusi didžiuliame parke, kuriame galite pamatyti, kaip vietos gyventojai makštinasi, darydami įvairius pratimus, žaisdami judrius žaidimus, šokdami.

Toliau vykstame į didžiausią pasaulyje Dangiškosios ramybės aikštę (Tiananmenio), kurios plotas didesnis nei 400 000 m² ir joje vienu metu gali tilpti milijonas žmonių. Ši aikštė yra Kinijos simbolis ir žmonių masinio susirinkimo vieta. Aikštę supa daugybė pastatų: Kinijos liaudies susirinkimo ir kultūros rūmai, nacionalinis muziejus, Uždraustasis miestas, ant kurio įėjimo vartų puikuojasi milžiniškas buvusio šalies diktatoriaus Mao Dzedungo portretas.

Ekskursija į Uždraustąjį miestą – imperatoriaus rūmus. Tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje ir reikšmingiausias Kinijos dinastinės praeities simbolis, Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų rezidencija (XV – XXa.), kurią sudaro priėmimo salės, paviljonai, šventyklos, bibliotekos, parkai: „Stogas už stogo, jie stovėjo lyg apversti laivai, atskiri, karališkai švytintys saulėje“ (Cecilis Levisas). Uždraustasis miestas – tai Pekino širdis, kurioje „susitinka žemė ir dangus... surenkami vėjai ir lietūs, kur egzistuoja in ir jang harmonija“. Čia gyveno imperatorius, kuris buvo tarsi pasaulio centras ir turėjo vienyti bei valdyti tautą. 1987m. Uždraustasis miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Perlai – nesudylantis ir per amžius keliaujantis prabangos simbolis. Nuo pat gilios senovės perlai buvo laikomi tobulumo įsikūnijimu. Tai yra seniausias žinomas brangakmenis ir iki pat šių dienų išlikęs vienu iš labiausiai vertinamų. Kinija garsėja jūriniais ir upiniais perlais. Keliaujame į perlų gamyklą, kur akį džiugins perlų grožis, o įmonės darbuotojai papasakos apie perlų rūšis, apdirbimą, parodys, kaip atskirti upinį perlą nuo jūrinio, dirbtinį nuo tikro. Pageidaujantieji galės įsigyti jiems patikusių papuošalų gamyklos kainomis. Aišku, nepamirškite derėtis. Čia Jums padės patyręs „GRŪDOS“ kelionių vadovas.

Vakare Jūsų lauks gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane. Sakoma, kad „tikros“ Pekino anties galima paragauti tik pačioje Kinijoje. Dar daugiau – Pekino gyventojai teigia, kad tikros Pekino anties galima paragauti tik šiame mieste. Pekino anties gaminimo tradicijos siekia kelių šimtų metų istoriją. Iškepta antis patiekiama ant stalo ir profesionalo (virėjo) pjaustoma tiesiai prieš valgytojų akis. Tad anties patiekimas – savotiška pramoga. Anties gabalėliai (riekelės) dedamos ant plonų blynelių, pagardinamos pjaustytais šviežiais agurkais, morkų šiaudeliais ir specialiu padažu, blynelis gražiai sulankstomas ir toks „vyniotinis“ valgomas rankomis.

Jei po vakarienės dar norėsite išbandyti kažką labai neįprasto ir išskirtinio, vakarą pasiūlysime praleisti Wangfujing pėsčiųjų gatvėje, kur galėsite paragauti egzotiškų patiekalų: keptos gyvatės, skorpionų, laumžirgių, jūros tarakonų, o tie, kurių nežavi toks egzotiškas maistas, galės pasimėgauti keptais vištų sparneliais, ananasais, bananais šokolade, braškėmis karamelės padaže bei kitais kinų virtuvės gardumynais. Čia nenusivils ir lauktuvių „medžiotojai“. Jūsų laukia gausybė šilko, arbatžolių, porceliano, laikrodžių ir kitų parduotuvių. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pekinas – Didžioji Kinų siena – Luojangas.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame prie Didžiosios Kinų sienos, vieno žinomiausių pasaulio stebuklų, dar vadinamo „tūkstančio li ilgumo siena“. Didžioji kinų siena yra vienas nuostabiausių visų laikų didžiųjų statinių. Legendinė siena, tarsi gyvatė vingiuojanti per penkias Kinijos provincijas, buvo pradėta statyti dar IV-III a.pr.Kr. Daugiau negu 2000 metų skaičiuojanti siena, sudaryta iš fortų, gyvenamųjų pastatų, bokštų, buvo stipri karinės apsaugos sistema. Šiuo metu tik apie 30 proc. sienos dar išlaiko savo pirmapradį vaizdą, likusioji dalis, veikiant atšiaurioms sąlygoms, yra gerokai apirusi. Siena yra 8m aukščio, 7m storio ir viršuje apie 5m pločio, tačiau atrodo siauresnė, nes visą laiką kyla į kalną. Ji buvo nutiesta kalnuotomis vietovėmis ir eina kalnų keteromis, kad priešui būtų sunku ją įveikti. Pasivaikščiojimas siena, nuo kurios atsiveria įspūdingas panoraminis kalnų ir slėnių vaizdas.

Apžiūrėję Didžiąją Kinų sieną, grįžtame į Pekiną. Pietūs. Po pietų važiuojame į 2008 metų Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris kinams tapo šalies ekonominio šuolio simboliu ir pasididžiavimo objektu. Apžiūrime modernios architektūros šedevrus: įspūdingų formų olimpinį stadioną “Paukščio lizdas”, olimpinį baseiną, pramintą „Vandens kubu“, šalia esančius viešbučius – dangoraižius, kuriuose gyveno olimpinių žaidynių dalyviai.

Vykstame į Pekino traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Luojangą. Pasitikimas Luojango traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Luojangas – Šaolinio vienuolynas – Longmeno grotos - Lotoso kalnai (Huašanas)

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į rytų kovos menų lopšį – Šaolinio vienuolyną, pastatytą Sunšano kalnuose. Šaolinio vienuolyno šventykla yra žinomiausia budistų šventykla Kinijoje. Šį vienuolyną įkūrė indų dzenbudistų vienuolis Boddhidarma. Vienuolyne be šventyklos yra ir garsus kovų menų centras, kuriame gimė Ušu kovos stilius, dabar vadinamas Kung Fu. Kung Fu Šaolinio vienuoliams – tai budizmo tikėjimo išraiška. Pasivaikščiojame po greta Šaolinio vienuolyno esantį budistinių „Pagodų mišką“. Pagodos iš tikro savo formomis primena gelsvo smiltainio mišką. Čia stovi daugiau nei 220 savitos konstrukcijos, įvairaus amžiaus pagodų – paminklų, pastatytų mirusiems Šaolinio vienuoliams.

Pietūs (už papildomą mokestį). Po pietų kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Longmeno grotas. Kinų poetas Bo Dziui kadaise pasakė: „iš visų kraštovaizdžių Luojango mieste Longmenas yra gražiausias“. Čia, smiltainio uolose, 494m. buvo įkurtas vienas didžiausių budizmo vienuolynų Kinijoje. Šiose grotose iki mūsų laikų išliko 43 pagodos, 150 tūkstančių šventųjų paveikslų ir skulptūrų. Valdant Tangų ir Sungų dinastijoms, kinų meistrai šią vietovę pavertė milžiniška budistine šventykla. Uolose iš akmens buvo išskaptuotos įvairaus dydžio Budos skulptūros. Urvai ir juose įrengtos nišos driekiasi beveik kilometrą. Apžiūrime olose įsikūrusį vienuolyną.

Vykstame į Luojango traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Lotoso kalnus (Huašaną). Pasitikimas Huašano traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį Lotoso kalnų papėdėje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

5 diena. Lotoso kalnai (Huašanas).

Pusryčiai. Po pusryčių su kvalifikuotu vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos kylame keltuvu į šiaurinę kalnų viršūnę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Pakilę lyno keliu, toliau keliaujame pėsčiomis siaurais bei vingiuotais kalnų takeliais, stabtelsime panoraminėse aikštelėse pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais, atsiveriančiais į kalnų didybę. Mėgstantys aktyvų sportą, čia tikrai turės ką veikti, o ramybės ieškantys keliautojai galės pasirinkti trumpą pasivaikščiojimą arba tiesiog pasimėgauti arbata vienoje iš daugelio kalnų kavinukių. Vaišės gamtoje su lengvais užkandžiais. Pasivaikščioję kalnuose keliaujame apžiūrėti Xiyue šventyklos, įsikūrusios Lotoso kalnų papėdėje. Ši didinga šventykla, savo architektūra ir išplanavimu primenanti Imperatorių rūmus Pekine, buvo skirta aukoms Lotoso kalnų dievui, kad šis užtikrintų šalies gerovę. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

6 diena. Lotoso kalnai (Huašanas) – Lintongas – Sianas.

Pusryčiai. Po pusryčių, atsisveikinę su Lotoso kalnais, kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Lintongą. Pažintis su garsiąja imperatoriškąja moline Terakotos armija, kurią Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Apsilankius viename garsiausių pasaulio muziejų ir pamačius stovinčią natūralaus dydžio molinę imperatoriaus armiją, užima kvapą. Sakoma, kad senovės Kinijoje gyvavo paprotys kartu su mirusiu valdovu laidoti gyvus berniukus ir mergaites, kurie turėjo tarnauti valdovui jo pomirtiniame gyvenime. Vietoj to karingasis imperatorius Čin Ši Huangdi pasistatė didingą kapavietę, kuri priglaudė ne tik jo paties palaikus, bet ir apie 8000 natūralaus dydžio kareivių ir arklių figūras, bronzinius kovos vežimus bei ginklus. Terakotos armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, pribloškiantis kiekvieną čia apsilankiusį. Pasigėrėję šiuo žmogaus rankų darbo stebuklu, išvykstame į Sianą.

Keliaujame į Siano kinų musulmonų kvartalą, kuriame apžiūrime Didžiąją Siano mečetę – garsiausią Kinijos musulmonų šventovę, kuri buvo pastatyta VIIIa. Joje persipina islamiškosios ir budistinės architektūros motyvai. Pasivaikščiojame judria prekybine senamiesčio gatve, kurioje galima pajusti rytietiško gyvenimo ritmą – čia apstu suvenyrų, rytietiškų saldumynų ir kitų prekių. Tai puiki vieta pirkti lauktuves namiškiams. „GRŪDOS“ kelionių vadovas patars ir padės jums nepasiklysti prekių gausybėje.

Vakare - vakarienė kinų koldūnų restorane. Turbūt nėra įvairesnių patiekalų nei Kinijos koldūnai. Vieni jų vadinami “jiaozi”, kiti - “wontonais”, treti – “bunais”, ketvirti – “xiaolong bao”. Kiekvienas Kinijos regionas gamina savo ypatingus baltus, kvepiančius “ryšulėlius” su vaizduotę kaitinančiais įdarais. Dažnai įdarui yra naudojama kiauliena, jautiena, aviena, krevetės, austrės, svogūnai, imbieras, morkos ir kitos daržovės. Koldūnai gali būti patiekiami virti garuose, kepti ar sriuboje. Ragausime įvairiausių rūšių garuose virtų, keptų ir sriuboje mirkstančių koldūnų.

Po vakarienės siūlome pasižiūrėti spalvingą Tangų dinastijos muzikos ir šokio šou*. Tai įspūdinga šokių programa su tradicine kinų muzika, nukelianti į Tangų dinastijos imperatorių laikus. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Sianas – Guilinas.

Pusryčiai. Ekskursijos po Sianą tęsinys su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos: viena seniausių ir unikaliausių Kinijoje Didžioji Laukinės Žąsies pagoda, statyta VIIa. valdant Tangų dinastijai. Pagoda laikoma to meto architektūros šedevru, be to ji garsi kaip budistinių tradicijų sergėtoja. Miesto simbolis – didžioji gynybinė siena, didžiausia Mingų dinastijos (XVIa.) siena Kinijoje. Ji tęsiasi 12km ir yra 10m aukščio. Siena miestą dalija į dvi dalis – vidinį ir išorinį. Vidinis miestas – tai senos gatvelės su tradicine kinų architektūra, išorinis – naujų dangoraižių miestas. Apžvelgsite fantastišką miesto panoramą nuo gynybinės sienos. Čia stovėdami puikiai pajusite senojo ir naujojo miesto kontrastus. Jeigu pageidaujate, sieną galite apvažiuoti rikša.

Vėliau važiuojame į meno muziejų, kuriame miklinsime savo rankas ir mokysimės kinų kaligrafijos meno. Patyrę meistrai papasakos apie kinų abėcėlę, jos raidžių reikšmes bei pamokys taisyklingai laikyti teptuką, judinti rankos riešą, kad galėtume nupiešti keletą kinų rašybos simbolių, kuriuos kaip suvenyrą galėsime parsivežti namo.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Guiliną. Pasitikimas oro uoste. Vakarienė. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Guilinas – Longšengas (Drakono kupros ryžių laukų terasos) – Guilinas.

Pusryčiai. Šiandien laukia pilna įspūdžių diena gamtos prieglobstyje. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Longšengą – tautinių mažumų regioną, kurio apylinkės garsėja įspūdingomis ryžių laukų terasomis. Terasų laukai įspūdingi visais metų laikais. Pavasarį jie yra pilni vandens ir atrodo kaip sidabriniai vėriniai, kabantys tarp kalnų. Vasarą iš kalnų plūsta žalios bangos. Rudenį kalnai tampa auksiniais bokštais, žadėdami gausų derlių. O žiemą atrodo, lyg kalnus juostų balti kaspinai, vingiuojantys ir dengiantys vienas kitą. Apžiūrime Longdzi - Drakono kupra - vadinamų ryžių laukų terasas. Jas prieš 800 metų pradėjo įrenginėti čia gyvenusi Džuang tautelė. Ryžiai ir dabar auginami taip pat, kaip ir prieš šimtus metų. Išsidėsčiusios stačiuose kalnų šlaituose terasos palieka neišdildomą įspūdį. Gyvenimo būdas čia ramus ir paprastas. Prieš jūsų akis – jaudinantis čionykščio gyvenimo paprastumas - mergina, verandoje šukuojanti ilgus plaukus, moterys su kūdikiais ant rankų, lėtai einantys senukai su kauptukais ant pečių, besišildančios saulėje siuvinėjančios senolės. Stovėdami apžvalgos aikštelėje, iš kurios atsiveria žavus įmantriai vingiuojančių terasų laukų vaizdas, stebėsime čia dirbančias ilgaplaukes moteris ir banguojančius ryžių laukus. Grįžimas į Guiliną. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Guilinas – Kruizas Lidziango (Li) upe – Jangšuo - Guilinas.

Pusryčiai. Kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame prie Girnų kalno, kur mūsų lauks laivas ir romantiškas plaukimas Lidziango (Li) upe. Pasak Kinijos poeto He Dzingdži: „Dievai debesyse, nemirtingieji rūkuose, dieviška kalnų povyza Guiline! Tokie aistringi ir tokie svajingi, o Lidziango vandenys!“. Plaukdami laivu gėrėsitės subtiliu ir jaudinančiu Lidziango upės kraštovaizdžiu. Siu Siakė, Mingų dinastijos laikų keliautojas sužavėtas to, ką matė, pasakė: „Tai žaliojo lotoso ir žalsvo bambuko pasaulis“.

Vingiuojančios upės vaizdai nuolat kinta, prieš akis kaskart atsiveria naujas reginys. Kūgio formos kalnų viršūnės, išsirikiavusios abipus upės vagos, „Geriančio dramblio“ kalva, vietinių gyventojų kaimeliai, buivolų kaimenės, bambukų giraitės, įspūdingos uolos pakeliui, šniokščiantys kriokliai, krintantys upeliai - tai tik dalis tų įspūdžių, kuriuos patirsite plaukimo metu. Lidziango upė yra tarsi žaižaruojanti vingri nefrito juosta, su seklumomis kiekviename vingyje. Kažkas suskaičiavo upės seklumas nuo Guilino iki Jangšuo – jų 83 km ilgio vandens kelyje yra 3605. Čia gausu kalnagūbrių ir viršukalnių, atspindinčių tekančiame mėlyname vandenyje. Migloti besisūpuojantys atspindžiai pasižymi ypatingu žavesiu – kalnai vandenyje, palyginti su tikraisiais, atrodo ryškesni ir, regis, plaukia kartu su vandeniu. Dar ir šiandien ant mūsų akiai neįprastų bambukinių plaustų zuja suvenyrų pardavėjai, upėje gausu žvejų laivelių, kurių žvejybos būdas kelia nuostabą. Žuvį čia naktimis gaudo prijaukinti kormoranai, kurių gerklė užrišama, kad pagautos žuvies paukščiai negalėtų praryti. Plaukimo metu laive Jums bus pasiūlyta pasivaišinti skaniais ir gausiais pietumis.
 

Atplaukiame į Jangšuo miestelį, įsikūrusį Žaliojo lotoso viršūnės papėdėje. Vietos žmonės kalba, kad Guilino vandenys ir kalnai yra puikiausi visame pasaulyje, o Jangšuo jie dar puikesni nei Guiline. Kur pažvelgsi, kyšo stačios viršukalnės, todėl sakoma, kad miestas yra peizaže, o peizažas yra mieste. Pasivaikščiosime kilometro ilgio „Vakarų gatve“. Ši gatvė – tarsi atskiras mažas miestas, į kurį turtinga kinų kultūra ir universalūs gabumai sutraukia šimtus tūkstančių užsieniečių, trokštančių pažinti Kiniją. Ne mažiau svarbus Kinijos atributas – kiniški kaspinai, plazdantys ant kiekvieno gatvės kampo.Vakarų gatvėje pardavinėjami tradiciniai kinų meno dirbiniai, įvairiaspalviai drabužiai, siuvinėtos rankinės ir net amuletai. O priėję gatvės galą, išvysime laukus ir juose besiganančius buivolus...

Vakare laisvas laikas pagal jūsų poreikius arba pasirenkama pramoga: Liusanje impression šou* – tai unikalus pasirodymas virš vandens su šviesomis, kuriame dalyvauja iki 500 atlikėjų. Vakarienė. Grįžimas į nakvynės vietą, nakvynė viešbutyje.

10 diena. Guilinas – Hangdžou.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame keliaujame į kinų arbatos namus, kur išgirsime arbatos istoriją ir sužinosime apie jos gaminimo, paruošimo ir pateikimo ypatumus. Susipažinsime su kinų arbatos gėrimo tradicijomis, ragausime pagrindines arbatų rūšis: žaliąją, baltąją, raudonąją, juodąją, su ženšeniu, jazminais ir t.t. 

Vėliau Jūsų laukia ekskursija po Guiliną. Guilinas nuo seno Kinijos imperatorių buvo itin vertinamas dėl savo grožio, apdainuotas ne vieno garsaus poeto, įamžintas dailininkų drobėse. Priešistoriniais laikais šioje vietoje tyvuliavo jūra. Dabar šią vietovę puošia neįtikėtinų formų kalnai. Kiekviena viršukalnė pavadinta skambiu ir egzotišku vardu. Mieste puikiai dera įvairių formų olos, kalnai ir savitos architektūros pastatai. Turistus į miestą traukia gamtos paminklai: Dramblio straublio kalva, Mėnulio kalva, 7 žvaigždžių ola, Kupranugario ir kačių kalnai, Erlango tarpeklis ir kt. Miesto apylinkėse buvo nufilmuota „Žvaigždžių karų“ III epizodas „Sithų kerštas“ bei filmas „Išpieštas vualis“. Pageidaujantys gali aplankyti miesto vizitinę kortelę – „Dramblio straublio“ kalną* bei „Nendrinės fleitos“ stalaktitų - stalagmitų olą*. Ji yra 250 m gylio, pilna keisčiausių formų stalaktitų ir stalagmitų, atspindinčių įvairiausias spalvas.

Pervežimas į oro uostą, skrydis į Hangdžou. Pasitikimas oro uoste, vakarienė, nakvynė viešbutyje.

11 diena. Hangdžou – Vuzenas – Šanchajus.

Hangdžou – viena iš septynių svarbiausių senovės Kinijos sostinių. Kažkada čia atvykęs Markas Polas pavadino Hangdžou labiausiai užburiančiu miestu visame pasaulyje. Po pusryčių pasivaikščiosime palei Hangdžou širdyje telkšantį Sihu – „Vakarų“ ežerą. XI amžiaus poetas Su Dongpo jį palygino su gražiausia Kinijos moterimi. Plaukimas laiveliu. Tolumoje išnyra ežerą juosiančios kalvos, ant kurių stūkso stupos, pagodos, apžvalgos bokštai, tolumoje matosi Leifeng pagoda. Pakrantes puošia sodai bei parkai, šventyklos, rafinuotos pavėsinės, arbatinės, restoranai, viešbučiai. Pasisemti idėjų į Hangdžou vyksta architektai iš viso pasaulio. Ne veltui Sihu ežero pakrantės kultūrinis landšaftas, pasižymintis urbanistikos ir gamtos harmonija nuo 2011 metų yra saugomas UNESCO.

Pietūs (už papildomą mokestį). Išvykimas į senovinį Vuzeno miestelį, įsikūrusį ant vandens. Tai miestelis, kuriam savitumo suteikia tekantis vanduo, akmeniniai arkiniai tilteliai bei juodomis čerpėmis dengti namai baltomis sienomis. Palei kanalus driekiasi akmenimis grįstos gatvelės. Atrodo, kad ir gyvenimas čia bėga kartu su tekančiu vandeniu. Greta neįmantrių senovinių tiltelių atidarytos arbatinės kviečia užsukti pavargusį keliautoją. Pro langus matyti nusidriekusios vandens alėjos su namų eilėmis iš abiejų pusių. Plaukiodami mažomis valtelėmis* miestelio kanalais stebėsime lėtą vietinių gyvenimą. Jau šimtus metų čia niekas nesikeičia – atrodo, kad laikas stovi vietoje. Esant galimybei, aplankysime sojos produktų, be kurių joks kinas neįsivaizduoja savo virtuvės, parduotuvėlę. Išvykimas į Šanchajų. Vakarienė. Po jos pageidaujantiems siūlome moderniajame Putong rajone pakilti į Šanchajaus „Rytų perlo“ televizijos bokštą*, kurio aukštis 468 m (vienas aukščiausių pasaulyje). Nakvynė viešbutyje.

12 diena. Šanchajus.

Pusryčiai. Pažintis su Šanchajumi, kur susilieja rytų ir vakarų kultūros, o prabanga puikiai dera su senąja architektūra. Du rajonai – Pudongas ir Bundas – tai šiuolaikinis modernus Šanchajus, o senamiestyje juntama senojo miesto atmosfera. Kiekviena kultūra darė miestui savo įtaką, todėl čia yra ir antikos stiliaus kolonų, ir gotikos bokštų, ir kolonijinio stiliaus pastatų. Keliaujame į Bundo rajoną. Tai modernaus Šanchajaus širdis – šią vietą privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Bundo rajone, įsikūrusiame ant vakarinio Huangpu upės kranto, galima išvysti įspūdingų britiškosios ir prancūziškosios architektūros statinių, išlaikiusių kolonijinio laikotarpio stilių ir žavesį. Tai užsienio kompanijų būstinės, viešbučiai, bankai ir užsienio valstybių konsulatai. Vėliau vykstame bei apžiūrime prabangiausią French Concession rajoną. Keliaujame į Nanjing Lu, vieną ilgiausių ir prabangiausių pėsčiųjų gatvių Šanchajuje – verdantį įvairių tautų katilą. Pietūs.

Vykstame į šilko parduotuvę pasižiūrėti šilko gamybos pristatymo: čia sužinosite apie visą šilko gamybos procesą – nuo kiaušinėlių padėjimo, šilkaverpio išsiritimo, iki šilko kokono susiformavimo ir šilko gamybos.

Tęsiame pažintį su Šanchajumi. Keliaujame į senąją Šanchajaus dalį, kur galima pajusti senojo miesto alsavimą: žymiausia Šanchajuje budistų vienuolių pagoda – Nefritinio budos šventykla su 1,9 m aukščio budos atvaizdu; akmenimis grįstos gatvelės, senieji kinų namai, raudoni žibintai. Čia nuo seno kūrėsi privatūs bankai, aukso parduotuvės, restoranai, arbatinės... Keliaujame į vienus gražiausių Šanchajaus senamiesčio Malonumų (Yuyuan Garden) sodus. Malonumų sodai – senoji Šanchajaus dalis – įstabus klasikinio kinų sodininkystės meno kūrinys: maži kinų architektūros nameliai, drakonais margintos sienos, labirintai, tvenkiniai su žuvelėmis.

Vakare siūlome pasigrožėti naktiniu Šanchajumi plaukiant laivu Huangpu upe*. Naktinis Bundo vaizdas laikomas vienu gražiausių Kinijoje. Kai ant Huangpu upės nusileidžia sutemos, neoninėmis šviesomis suspindi televizijos bokštas, Dzinmao rūmai, vienas aukščiausių pastatų Azijoje, atrodo lyg švytinti, į dangų besistiebianti pagoda. Po įspūdingo plaukimo Huangpu upe grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

13 diena. Šanchajus arba Sudžou*.

Pusryčiai. Laisva diena, kurios metu galite apsipirkti šurmuliuojančiuose turguose, parduotuvėse ar tiesiog pasimėgauti šio milžiniško kosmopolitinio miesto gyvenimu.

Pageidaujantiems siūlome ekskursiją į Sudžou* - sodų miestą. Išraižytas kanalų su romantiškais tilteliais Sudžou dar vadinamas „Rytų Venecija“. Čia gimė ir suklestėjo kinų sodų dizainas – tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės. Pažymima, kad sosų dizainas siekia miniatiūroje atkurti natūralių kraštovaizdžių grožį. Kinų sodas – tai išdailinti, raižiniais puošti mediniai pastatai, paviljonai, pavėsinės. Būtinas atributas – tvenkiniai, lenkti ar zigzaginiai tilteliai, įspūdingi akmenys, uolienos. Pažintis su sodais. Pietūs. Po pietų grįžimas į Šanchajų. Nakvynė viešbutyje.

14 diena

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Šanchajaus oro uostą. Skrydis: Šanchajus – Helsinkis – Vilnius. Grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 1 897 Eur

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 420 Eur

Įskaičiuota į kelionės kainą:

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
 • Greitojo traukinio bilietai: Pekinas - Luojangas, Luojangas – Huašanas.
 • 2 vietiniai skrydžiai su oro uostų mokesčiais: Sianas – Guilinas, Guilinas - Hangdžou.
 • 10 nakvynių turo metu 4-5* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose, 2 nakvynės 3* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.
 • Maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 2 pietūs (kinų virtuvė), 8 vakarienės (kinų virtuvė, viena vakarienė - kinų koldūnų restorane Sianyje).
 • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane.
 • Vaišės gamtoje su lengvais užkandžiais (Lotoso kalnuose).
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus (190 EUR).
 • Kruizas Lidziango upe (su pietumis).
 • Kaligrafijos meno pamoka.
 • Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

 

 Neįskaičiuota į kelionės kainą:

 • Tarptautinio skrydžio Vilnius - Europos miestas – Pekinas; Šanchajus – Europos miestas - Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais, kurių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 560 EUR – 690 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Kinijos viza ~110 EUR.
 • (*) – pažymėtos papildomos pramogos: Tangų dinastijos šou Sianyje ~30 EUR; „Dramblio straublio“ kalnas ~25 EUR; „Nendrinės fleitos“ stalaktitų stalagmitų ola ~36 EUR;  „Liu Sanjie“ vandens šou Jangšuo ~50 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.).; plaukiojimas mažomis valtelėmis Vuzeno kanalais ~25 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 6 asm.); Šanchajaus televizijos bokštas ~25 EUR; plaukimas laivu Huangpu upe Šanchajuje ~30 EUR; papildoma ekskursija į Sudžou (su pietumis) ~77 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.).
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (privalomas norint gauti Kinijos vizą).
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (privalomi Kinijoje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~2 - 3 EUR/dienai, vietiniams gidams ~4 - 5 EUR/dienai, kambarinėms ~1 EUR/dienai, viešbučio nešikams ~1 EUR/už lagaminą.
 • Asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos išlaidos.


Apie šalį

Būsite apsupti raudonos, auksinės Azijos širdies, pasižyminčios neprilygstamais kalnų kraštovaizdžiais, didelių, niekada nemiegančių miestų ir kvapą gniaužiančių senovės kultūros paminklų. Ramus kaimo gyvenvietės žavesys visiška priešingybė pašėlusiems tempams. Ištirkite judrius miestus – Šanchajų, Honkongą ir Xian. Atraskite antikinę Kinijos širdį henan provincijoje, atsiduokite nuostabiąjai Jangdzės upei ir gražiąjam miestui – Yunnan.
Didžioji dauguma žavaus kultūrinio paveldo siejami su trimis religijomis – konfucionizmas, taoinzmu ir budizmu. Atraskite tradicinį meną ir dailę – tokias kaip kaligrafija ir Tai chi. Ragaukite romatingų kiniškų arbatų, Pekino ančių, Szechuan karštų troškinių ir saldžiųjų pyragų. Patraukli kultūra, isroriniai kraštovaizdžiai ir ateities pokyčių žemė – Kinija puikia derina tradicijas ir naujoves. Vieną minutę Jūs tyrinėjate sultingus ryžių laukus ir tradicinius kaimus, o kitą jau vakarieniaujate kosmopolitiškame milžiniškame mieste. Išbandykite kulkos greičiu lekiantį traukinį, aplankykite tūkstančius „Terrakotos karių“, išbandykite savo jėgas lipdami Didžiąja Kinų siena. O gyvūnų mylėtojus tikrai sužavės didžiosios pandos esančios Chendu mieste!
Filtrai