Savaitgalio poilsis Jūrmaloje itin geromis kainomis!
Kelionės datos ir kainos:
- 2 nakvynės viloje, svečių namuose arba viešbutyje
- Draudimas
- Ekskursijos
- Nuvykimas į Latviją
Apie šalį
Nors Latvija visai nedidukė, tačiau turi ką pasiūlyti atvykstantiems keliautojams. Čia rasite jaukius miestus ir autentiškus kaimelius, laukinius ir balto smėlio Baltijos paplūdimius, nepaprasto grožio nacionalinius parkus ir pramogas įvairiausių pomėgių poilsiautojams.
Kada geriausia keliauti į Latviją?
Geriausias metas keliauti į Latviją – vėlyvas pavasaris, vasara ir ankstyvas ruduo, kol dar neprasideda lietūs ir darganos. Vidutinė oro temperatūra vasarą – +24 laipsniai šilumos, tačiau lietus čia gana dažnas reiškinys. Žiemos Latvijoje drėgnos ir vėsios, termometro stulpelis dažnai nukrenta iki -10 laipsnių šalčio.
Maistas
Tradicinėje Latvijos virtuvėje karaliauja perlinės kruopos, bulvės, žirniai, miltai ir pieno produktai. Tiesa, latviai nevengia ir mėsos patiekalų, ypač kiaulienos kepsnių, troškinių ir kraujinės dešros. Šalyje labai populiarios sriubos – tiršta pieniška sriuba, putra, raugintų kopūstų sriuba ir nacionalinės virtuvės pasididžiavimas – alaus sriuba (ilona). Kitas tradicinis patiekalas – rassols. Tai mėsos ir silkės salotos su obuoliais, marinuotais agurkėliais ir bulvėmis, patiekiamos su grietine ir garstyčių padažu. Svečiuojantis Latvijoje taip pat vertėtų paragauti ant grotelių keptos silkės su svogūnų padažu, keptos strimelės su marinatu, pupų, žirnių ir perlinių kruopų košės, saldžios trešnių sriubos su tešlos kukuliais. Populiariausias latviškas desertas – saldi košė su saldžiarūgščiu padažu (hubertas). Alus ir balzamas – tradiciniai latvių alkoholiniai gėrimai.
TOP 10 lankytinų vietų
- Liepoja. Vėjų miestu vadinama Liepoja – puiki alternatyva Lietuvos kurortams. Ramybe alsuojantis miestas vilioja jaukiu paplūdimiu, žavia Liepojos promenada, buvusiu kariniu Karuostos kalėjimu, kuriame dažnai organizuojami renginiai ir koncertai.
- Ventspilis. Žymiajame Latvijos kurorte veiklos ir pramogų ras įvairiausių pomėgių poilsiautojai: pradedant nuo maudynių vandens parke, apsilankyme viduramžių pilyje ar liaudies buities muziejuje ir baigiant tingiu poilsiu balto smėlio paplūdimyje, pelniusiame Mėlynosios vėliavos ženklą.
- Kuldyga. Viename gražiausių Latvijos miestelių galima išvysti plačiausią Europos krioklį, originalų plytų tiltą, pasivaikščioti žavaus senamiesčio gatvelėmis ir pasigrožėti senoviniais pastatais, tarp kurių vingiuoja Alekšupytės upelis.
- Rundalė. Palyginti nedidelę šalies gyvenvietę labiausiai garsina įspūdingi baroko – rokoko stiliaus rūmai. Daugiau nei 130 kambarių turintys Rundalės rūmai, priklausę Kuršo kunigaikščiui J. Bironui, stebina prabanga ir prašmatniais interjero spendimais, prancūziško stiliaus parku, kuris tiesiog spinduliuoja romantika.
- Sigulda. Miestas dažnai tituluojamas Latvijos žiemos sporto sostine, kadangi čia veikia kalnų slidinėjimo ir bobslėjaus trasos, tačiau ir vasarą veiklos netrūksta. Svečiuojantis Siguldoje, vertėtų apsilankyti viduramžių ir naujosios pilies komplekse, išmėginti jėgas vertikalaus vėjo tunelyje.
- Cėsys. Gaujos upės pakrantėje stūksantis Cėsys – vienas seniausių Latvijos miestų, į kurį keliautojai traukia pasigrožėti įstabia Cėsių pilimi, pastatyta XIII a. kalavijuočių ordino.
- Airašiai. Gyvenvietėje galima išvysti vieną įdomiausių Šiaurės Europos istorijos paminklų – Ežero pilies kompleksą, pastatytą ant polių virš vandens.
- Riežupės smiltainio urvai. Netoli Kuldygos po žeme driekiasi 2 km ilgio smiltainio urvų labirintas, kuriame atsiveria nuostabi požeminė karalystė.
- Cinevilla kino miestelis. Tai milžiniška kino dekoracija, kuri buvo sukurta filmui „Rygos sargybiniai“. Čia galima išvysti, kokia buvo Ryga prieš šimtmetį, kaip gimsta kino filmai ir dirba aktoriai. Cinevilla kino miestelyje veikia restoranas, kepykla, viešbutis ir smuklė.
- Kemerių nacionalinis parkas. Nuostabaus grožio nacionalinis parkas pasižymi itin gausia biologine įvairove, mineralinių vandenų ir gydomosiomis purvo voniomis. Dar XVIII a. žmonės iš visos Europos atvykdavo išmėginti vandens ir purvo vonių gydomųjų savybių.