Ši pažintinė kelionė - tai, ko ieškojote! Sakartvelas, Didysis Kaukazas ir Batumis 8d. 2021 metams

697 €
Išvykimas 2021-09-18
Atvykimas 2021-09-25
Pusryčiai

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 7 n.
Išvykimas 2021-05-22
Atvykimas 2021-05-29
697€
arba
Pirkti
Trukmė 7 n.
Išvykimas 2021-07-03
Atvykimas 2021-07-10
697€
arba
Pirkti
Trukmė 7 n.
Išvykimas 2021-09-18
Atvykimas 2021-09-25
697€
arba
Pirkti
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionė autobusu
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais ir 4 vakarienėmis
 • Gruziniškų vynų degustacija Čumlaki miestelyje
 • Ekskursinė – pramoginė programa
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Draudimas
 • Kai kurie mokami objektai
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius – Kutaisis – Vilnius (bilietai nuo 250 EUR)

Kutaisis – Boržomis – Tbilisis – Bodbe – Signagis – Čumlaki – Tsinandalis – Telavis – David Garedžis – Tbilisis – Mccheta – Gruzijos karo kelias – Stepancminda(Kazbegi) – Gudauris – Goris – Upliscichė – Kutaisis – Batumis – Kutaisis 

Kelionės programa

1 diena. Skrydis: Vilnius – Kutaisis. Kutaisis – Boržomis – Tbilisis.

Atvykimas į tarptautinį Kutaisio oro uostą. Sutvarkę įvažavimo į šalį formalumus, pradėsite išsamią pažintį su broliška Kaukazo belaisvės šalimi - Gruzija. Kartu su kvalifikuotu vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliausite link vieno didžiausių Europoje Boržomio – Karagaulio nacionalinio parko, įsikūrusio Mažųjų Kaukazo kalnų širdyje. Boržomio kurortas – vienas populiariausių buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje dėl jį supančios gamtos, sveikatai naudingo klimato ir, žinoma, mineralinių šaltinių. Mokslininkai ir etnografai nuolat diskutuoja apie šios vietos išskirtinumą: tyriausias Bakurianio kalnų ledynų vanduo, reliktinės pušys, augančios uolų papėdėse ir sudarančios ypatingą ekosistemą, ir vulkaninės kilmės versmės, kuriose gimsta visame pasaulyje žinomas Boržomio vanduo. Kaukazo regione randama įvairių rūšių mineralinio vandens, tačiau nė vieno jų sudėtis neprilygsta Boržomiui. Nuo XIX a. pradžios apie jo išskirtines savybes parašyta daugiau nei 100 mokslinių darbų, atlikta įvairiausių tyrimų. Šiandieninis Boržomio šaltinių vanduo yra toks pat, koks buvo daugiau nei prieš šimtmetį. Į butelius pilstomas vietoje jis vartotojus pasiekia išsaugojęs visas savo išskirtines savybes.

Paragavę garsiojo mineralinio vandens, kelionę tęsite į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.

2 diena. Tbilisis.

Pusryčiai. Po pusryčių su kvalifikuotu vietos gidu pradėsite pažintį su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas pavasaris“. Įkurtas 5a. karaliaus Vachtango 1-ojo Gorgasalio, strateginėje istorinio Šilko kelio maršrutų kryžkelėje tarp Europos ir Azijos, jis dažnai būdavo nesutarimų objektas tarp įvairių konkuruojančių galių ir imperijų. Dabar visa miesto istorija atsispindi jo architektūroje. Tad atverskite Tbilisio istorijos metraštį ir leiskitės į kelionę po viduramžiško žavesio nepraradusį ir senųjų laikų didybę menantį miestą, vieną gyviausių ir kosmopolitiškiausių Kaukaze.

Pirmiausia apžiūrėsite svarbiausią sakralinę vietą - pagrindinį Gruzijos pravoslavų Šv.Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m. ant Mtkvari (Kuros) upės kranto. Pastatas žavi savo didybe, subtiliomis interjero detalėmis ir religinės tematikos meno kūriniais. Senamiestyje grožėsitės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią galėsite pajusti vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, kurios jums papasakos ne vieną užburiančią istoriją iš daugiataučio Tbilisio praeities, menančios arabus, kurie įkūrė musulmoniškąjį Tbilisio emiratą, atėjūnus iš Persijos, Turkmėnijos, Mongolijos ir carinės Rusijos. Aplankysite Metechi Šv. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, 12 a. pastatytą Gruzijos karaliaus Šv.Demetrijaus 2-ojo. Joje ilsisi šventosios gruzinų kankinės Šušanikos palaikai. Keltuvu pakilsite ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos („neįveikiama“) tvirtovė, pastatyta 4a. Šį labiausiai žinomą Tbilisio senovės paminklą, žvelgiantį į Mtkvari (Kuros) upę, miestelėnai vadina miesto širdimi ir jo siela. Viename iš išlikusių tvirtovės kiemų apžiūrėsite rekonstruotą Šv.Mykolo bažnyčią. Nuo citadelės sienų atsiveria nuostabus vaizdas į senąjį ir naujajį miestą. Regėsite Motinos Gruzijos skulptūrą, pačių gruzinų laikomą šalies simboliu, ji vaizduoja tautiniais gruzinų drabužiais vilkinčią moterį, kairėje rankoje laikančią pialą su vynu svečiams pavaišinti, dešinėje - kardą apsiginti nuo priešų. Svetingi ir karingi – taip galima apibūdinti gruzinų tautą.

Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsite vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą, pastatytą 2010 m. Tilto dizainą sukūrė italų architektas Michel De Lucchi ir prancūzų apšvietimo profesionalas Philippe Martinaud. Taikos tiltas ypač gražus leidžiantis saulei ir temstant, kai išryškėja jo unikali apšvietimo sistema, romantiškai apšviečianti Mtkvari upę. Struktūra buvo sukurta Italijoje ir 200 –ais sunkvežimių transportuota į Tbilisį. 156 metų ilgio tiltas pateko į 13-os neįprasčiausios struktūros tiltų pasaulyje sąrašą ir dažnai dėl savo struktūros sudėtingumo yra prilyginamas Paryžiaus Eifelio bokštui. Taikos tiltas garsus ne tik unikalia, modernia struktūra, bet ir tuo, kad nuo jo atsiveria fantastiški vaizai į kitus svarbius Tbilisio lankytinus objektus – Metechi bažnyčią, miesto įkūrėjo Vachtango Gorgasalio skulptūrą bei Baratašvilio tiltą ir Gruzijos prezidento rezidenciją kitoje pusėje. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysite stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante. Vėliau, esant galimybei, patyrinėsite lietuviškuosius pėdsakus Tbilisyje - lankysitės name, kuriame gyveno ir kūrė rašytojas Antanas Vienuolis, Vilniaus skvere, kuriame gruzinų kalba paskelbta Užupio Respublikos konstitucija. Taip pat, esant galimybei, lankysitės nacionaliniame muziejuje*, kur iš arčiau susipažinsite su Gruzijos istorija bei kultūra.

Gidas parodys viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, vanduo į kurį trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Pirčių teikiamais malonumais kadaise mėgavosi literatūros klasikai A. Diuma ir A. Puškinas, vėliau rašęs, „kad geresnėje pirtyje dar niekada nėra buvęs“. Nors šių pirčių garas pasižymi specifiniu ir nelabai maloniu sieros kvapu, dėl unikalių gydomųjų savybių čia vežami garbingiausi mieto svečiai. Miestiečių nuomone, jeigu neaplankėte Tbilisio pirčių, reiškia nebuvote pačiame Tbilisyje...

Esant galimybei, sieros pirčių komplekso lankymas už papildomą mokestį (15-80 EUR už pirties kambarį vienai valandai, kambaryje gali tilpti nuo 4 iki 10 asmenų).

Laisvas laikas Tbilisio „Monmartru“ vadinamoje Šardeni gatvelėje, kur gausu kavinių, barų ir restoranų.

Vakare siūlome apsilankyti vietiniame restorane ir susipažinti su nacionalinės virtuvės subtilybėmis. “Kiekvienas gruziniškas patiekalas yra poema.” /Aleksandras Puškinas/. Gruziniška virtuvė yra viena seniausių  ir žinomiausių virtuvių pasaulyje. Tai ne tik stulbinama maisto įvairovė ir patiekalų gausybė, tai, visų pirma – kultūrinė  patirtis. Sakoma, jog kiekviename gruziniškame patiekale slypi kokia nors tenykštė tradicija, užkoduota senųjų laikų  legendose ir padavimuose. Stebėdami folkloro programą, skanausite aromatingų, išskirtinių gruzinų virtuvės patiekalų, pagardintų prieskoninėmis žolelėmis, mėgausitės gruzinišku vynu (už papildomą mokestį  ~20 EUR/asm). Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.

3 diena. Tbilisis – Bodbe – Signagis – Čumlaki – Tsinandalis – Telavis.

Pusryčiai. Šiandien keliausite į Kachetiją, įstabų GRUZIJOS regioną iš visų pusių apsuptą Kaukazo kalnagūbrio, Kachetijos ir Gombori kalnų, kurių užuovėjoje plyti derlingas Alazanio upės slėnis, puiki vieta auginti vynuoges, persikus, nektarinus, arbūzus... Jeigu kalnai yra Gruzijos nuostabaus kraštovaizdžio karūna, tai Kachetija yra jos žėrinti širdis.  Kachetiją pamilę keliautojai vadina ją Gruzijos Šveicarija, lygina su Provansu ar Toskana. Ar tai teisybė, pasakysite sugrįžę.  Nuo seno čia puoselėjamos vyndarystės tradicijos, Kachetija laikoma šalies vyndarystės lopšiu. Gruzinų istorija, kultūra ir gyvenimo būdas įkūnyti jų vyne. Tai gruzinų svetingumo ir draugystės simbolis, raktas į jų ilgaamžiškumą.

Iš Tbilisio keliausite link Bodbės vienuolyno komplekso, nutolusio apie 2 km nuo Signagio, kur palaidota Gruzijos krikštytoja Šv.Nina (mirusi 347m). Vėliau važiuosite į granatmedžių sodų apsuptą spalvingąjį Signagį – vieną simpatiškiausių Kachetijos miestelių, įsikūrusį ant kalvos virš Alazanio slėnio. Čia 18-ojo amžiaus antrojoje pusėje, karaliaus Iraklijo 2-ojo valdymo laikais, buvo pastatyta tvirtovė,viena žymiausių Gruzijoje, kurios griuvėsiai išlikę iki šių dienų. Tvirtovė užėmė beveik 40 ha plotą ir buvo pajėgi priglausti visus gyventojus, puolant priešams.  Šiandien buvusią miesto galybę liudija dalis išlikusios gynybinės sienos, supusios tuometinį miestą. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Nuo gynybinės sienos žavėsitės Alazanio slėniu, iki horizonto nuvilnijančiais vynuogynais ir sodais, įrėmintais Kaukazo kalnų smailių, miestelio panorama ir Neįprasto viduramžiško žavesio kupinas Signagis iš kitų Gruzijos miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Smagu vaikščioti akmenimis grįstomis gatvelėmis regint spalvingus namus, kurių balkonai papuošti mediniais raižiniais. Gruzijos vyriausybė daug investavo stengdamasi Signagį padaryti turistų traukos centru – apart spalvingų gatvelių čia daug meno galerijų, kavinukių, parduotuvėlių, puikiai sutvarkyta aplinka, žydi gėlės. Beje, Signagis garsėja ir kaip „meilės miestas“ arba gruziniškas Las Vegasas, nes santuokų rūmai čia veikia ištisą parą.

Kita stotelė – Čumlaki miestelis, kur Jūsų lauks gruziniško vyno degustavimas. Vietinės šeimininkės papasakos ir parodys, kaip gaminamas žymusis chačiapuris – į picą panašus minkštas sūrio paplotėlis, bei senovinis gruzinų valgis – didysis chinkalis – koldūnai su mėsa ir sultiniu viduje. Paragausite visko ką pasigaminsite.

 

Vėliau važiuosite į Tsinandalį, garsų istoriniais vyno rūsiais ir vyno gamykla, kurie 19 a. priklausė kilmingam Gruzijos visuomenės veikėjui Aleksandrui Čavčavadzei (1786 - 1846) – poetui, vertėjui, kariui, verslininkui. Aleksandras Čavčavadzė taip pat garsėjo inovacijomis žemės ūkyje bei buvo vienas iš pirmųjų modernių vyno gamintojų ir specialistų. Siekdamas vystyti vyno kultūrą, A.Čavčavadzė sukonstravo vyno bei spiritinių gėrimų gamybos įrenginius ir įkūrė didžiulius vyno rūsius Tsinandalyje. Jo asmeninę vyno kolekciją, kuri dalinai išliko iki šių dienų, sudarė apie 70 rūšių ir 16 500 butelių vyno, tarp jų ir 1839 metų gruziniškas Saperavi vynas.

Paskutinė stotelė - senoji Kachetijos sostinė Telavis. Jis Gruzijos aukso amžiaus metu (11-13a.) buvo politinis ir ekonominis visos šalies centras. 15a. suirus Gruzijos karalystei, Telavio svarba ėmė blėsti, o atsigavo  tik 18a. 1762m. Telavis tapo jungtinės Kartli – Kachetijos karalystės sostine, kur iš Gremio buvo perkelta karališkoji rezidencija. Karaliaus Iraklijo 2-ojo, gimusio ir mirusio šiame mieste, valdymo metais (1744-1798) buvo įvykdytos reformos, pakeitusios politinę, ekonominę ir kultūrinę situaciją visoje Gruzijoje, o jo vardas tapo laisvės ir tautinės nepriklausomybės simboliu.

Po pilnos įspūdžių dienos vakarienė ir nakvynė Telavio viešbutyje arba svečių namuose.

4 diena. Telavis – David Garedžis – Tbilisis.

Pusryčiai. Ryte turėsite galimybę apsilankyti vietiniame turguje. Vėliau važiuosite į unikalų David Garedžio ortodoksų vienuolyno kompleksą, kurį 6a. įkūrė Dovydas Garedželis, vienas iš trylikos sirų vienuolių, nešusių į Gruziją krikščionybę. Vienuolyno kompleksas stūkso uolų masyve pusdykumėje ant Gruzijos – Azerbaidžano sienos ir tarsi skiria dvi valstybes, dvi religijas, du pasaulius... Praeityje buvusi religinio ir kultūrinio gyvenimo centru, šiandien ši vieta stebina savo architektūrinių sprendimų unikalumu. Kopdami aukštyn, apžiūrėsite celes ir maldos namus, išskaptuotus uolose, ištvermingiausieji bus apdovanoti nuostabiais spalvingos dykumos vaizdais į Azerbaidžano tolius. Pasigėrėję Udabno vienuolyno sienose išlikusiomis ankstyvosios krikščionybės freskomis, išvyksite į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose.

5 diena. Tbilisis – Mccheta – Gruzijos karo kelias – Ananuris – Stepancminda (Kazbegi) - Gudauris.

Pusryčiai. Vyksite į vieną seniausių Gruzijos miestų, kultūros ir religijos centrą Mcchetą, pakeliui aplankysite  Džvario (kryžiaus) vienuolyną ir bažnyčią (6 – 7a.) – tikrą ankstyvųjų viduramžių architektūros šedevrą, pastatytą kalno viršūnėje. Pasak legendos, ant šios uolos meldėsi kryžiaus kultą į Gruziją atnešusi Šv.Nina, buvusios pagonių šventyklos vietoje pastačiusi medinį kryžių. Jis gebėdavęs daryti stebuklus, todėl čia plūsdavo minios piligrimų iš viso Kaukazo. Nuo Džvario vienuolyno atsiveria viena įspūdingiausių Gruzijos gamtos panoramų – ties kalnu susijungiančios dvi upės Mktvari (Kura) ir Aragvi: viena – žalsva, kita – melsva, kurių grožį savo poemoje „Mcyri“ apdainavo M.Lermontovas.

Nusileidę nuo kalno, lankysite apsuptą kalnų Mcchetą, vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3a.pr.Kr. – 5m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės – sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6a. pradžioje sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egzistavimo pabaigos 19a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – Sveticchovelio katedra, statyta 11a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas.

Vėliau tęsite kelionę gilyn į kalnus istoriniu, legendiniu, senuoju, rūsčiuoju (tinka visi epitetai!) – Gruzijos karo keliu. Šį kelią, vieną vaizdingiausių kalnų kelių pasaulyje, kertantį Kaukazo kalnus ir jungiantį Vladikaukazą su Tbilisiu, caras Aleksandras 1-asis pavadino Gruzijos karo greitkeliu. Poetų apdainuotas serpantinais vedantis kelias apdovanos jus įspūdingu kraštovaizdžiu – ramius slėnius keis upių vagų išraižyti kalnai, vešlius miškus – žolių paklotas, emocijas žadins saulėje blizgantys sniego lopinėliai. Vairuotojui dažnai teks ir pristabdyti, laviruojant tarp kelio duobių, ramiai žingsniuojančių karvių ar avių, nekreipiančių jokio dėmesio į pravažiuojančias mašinas.

Sustojimas prie buvusios kunigaikščių rezidencijos Ananurio tvirtovės ir 17a. pastatytos Uspenskio cerkvės ant turkio mėlynumo Žinvalio ežero kranto. Sovietmečiu, apie 1980-uosius, statant Žinvalio hidroelektrinę, buvo nuspręsta suformuoti dirbtinį ežerą ir iš jo tiekti geriamą vandenį Tbilisiui. Ananurio tvirtovė būtų atsidūrusi ežero dugne. Visuomenei pasipriešinus, užtvankos aukštis buvo sumažintas ir puikusis kompleksas išgelbėtas.

Kelias, ramiai ėjęs Aragvi slėniu, staiga ima rangytis kalnų serpantinais ir kilti stačia siena – per dešimtį kilometrų pakilsite 500 metrų aukštyn, į poros kilometrų aukštį ir pasieksite Stepancmindą – šventojo Stepono vardu pavadintą simpatišką miestelį siaurame Tereko upės slėnyje. Rytuose – aštri kalnų siena, vakaruose Gergečio vienuolyno kontūrai ir Kazbeko ugnikalnis, už kelių kilometrų – Rusijos siena. Sovietmečiu miestelis buvo žinomas Kazbegi vardu ir, nors 2006 metais jam grąžintas Stepancmindos vardas, jis dažnai tebevadinamas Kazbegi.

Atvykę ruošitės susitikimui su, galbūt, gražiausiu objektu Gruzijoje – Gergečio  Švč.Trejybės cerkve, pastatyta 14a. 2170m aukštyje Kazbeko kalno papėdėje. Įspūdingoje vietoje, ant stataus kalno, nuostabios gamtos apsuptyje rymanti šventovė yra tapusi neoficialiu Gruzijos simboliu, jos vizitine kortele. Keliautojai tvirtina, kad, paminėjus Gruzijos vardą, šis vaizdas pirmiausia iškyla prieš akis ir net šiurpuliukai nubėga kūnu ... Cerkvės interjeras puoštas freskomis, o eksterjeras gausiai išraižytas šaliai būdingais raižiniais. Ši vieta tarsi magnetas traukia piligrimus iš viso pasaulio, žavėdama kalnų vaizdais ir neatskleistomis paslaptimis. Gresiant pavojui čia buvo pervežamos relikvijos iš Mcchetos, tarp jų ir Šv.Ninos kryžius.  Ir dabar veikiančią Švč.Trejybės cerkvę galima pasiekti pėsčiomis (3km kopimo į statų kalną, trukmė 3-4 val.) arba džipu – už papildomą mokestį (nuo  10EUR asmeniui). Jei į Stepancmindą atvyksime vėlai, aplankyti Švč.Trejybės cerkvę galėsite tik su džipais už papildomą mokestį.

Vėliau važiuosite į Gudaurį, moderniausią Kaukazo kalnų slidinėjimo kurortą, išsidėsčiusį 2195m aukštyje. Įsikūręs Didžiojo Kaukazo širdyje, apsuptas virtinės viršukalnių ir kvapą gniaužiančių tarpeklių, Gudauris puikiai tinka ekstremaliam sportui. Kurortas labai sparčiai vystomas, tikima, kad greitai nenusileis Alpių slidinėjimo centrams. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba svečių namuose Gudauryje arba Kazbegyje.

6 diena. Gudauris – Goris – Upliscichė – Kutaisis

Ankstyvi pusryčiai. Anksti ryte išvyksite iš Gudaurio. Grožėdamiesi Kaukazo kalnais, snieguotomis viršūnėmis ir saulės nutviekstais slėniais, kalnų papėdėse prisiglaudusiais senais kaimeliais, sustodami trumpoms fotopauzėms, atvyksite į po jų vyksite į Gorį, įkurtą karaliaus Dovydo Agmašenibelio 1089 – 1125m.  Viduramžiais miestelį kirto prekybos keliai, čia gimė filosofas Merabas Mamardašvilis. Bet į istoriją Goris įėjo kaip garsiausio pasaulio gruzino  SSSR diktatorius Josifo Stalino (Soso Džiugašvilio) gimtinė. Foto pauzė prie Stalino namo – muziejaus ir asmeninio traukinio vagono, kuriuo jis vyko į garsiąsias Jaltos ir Teherano konferencijas.

Toliau važiuosite į unikalų urvų miestą – tvirtovę Upliscichę, dar vadinamą „Dieviškąja tvirtove“, išskaptuotą uoloje, stūksančioje ant aukšto Mtkvari (Kuros) upės šlaito.  Viena seniausių  gyvenviečių Gruzijoje iškilo maždaug 10a.pr.Kr.  Prieš Gruzijai tampant krikščioniška valstybe, ši gyvenvietė buvo svarbi pagoniškų ritualų vieta. Pagrindinis karavanų kelias, jungiantis Aziją ir Europą, ėjo šiaurine Upliscichės dalimi, 2 km nuo miesto, todėl ji tapo labai svarbiu prekybos centru. Archeologinių kasinėjimų metu buvo rasta išskirtinių radinių, priklausančių skirtingoms epochoms – nuostabių aukso, sidabro ir bronzos juvelyrikos dirbinių, puikių keramikos ir skulptūros pavyzdžių. Upliscichės gyvenimas prislopo po arabų antpuolių 8-9 a., o, įsiveržus į regioną mongolams, 14a. miestas ištuštėjo ir toliau tarnavo tik kaip laikini nakvynės namai perėjūnams ir įsibrovėliams iš kitų kraštų. Aštuonių hektarų plotą apimančio urvų miesto, kuriame daugiausia gyveno pasauliečiai, viršūnėje stūkso bazilika, pastatyta, kaip spėjama, 10 ar 11a. Lipant plokščiais laiptais aukštyn, miestas atsiveria palaipsniui. Apžiūrėsite uoloje išskaptuotas gatveles, namus, bažnyčias, slaptus tunelius, vandens kanalus (iš čia buvusių daugiau kaip 700 įtvirtintų urvų lankytojams prieinami tik 150), vyno saugyklą, turgų...

Po ekskursijos vyksite į antrą pagal dydį šalies miestą – Kutaisį, Imeretijos regiono centrą. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, įkurtas prieš 3500 metų, buvusi Kolchidės karalystės sostinė nuo 8a.pr.Kr. iki 1a., apipintas mitais apie Aukso vilną ir argonautus. Čia rastos bronzinės ir auksinės statulėlės, papuošalai ir stiklo dirbiniai patvirtina, kad nuo Bronzos amžiaus Imeretija garsėjo aukšta kultūra. Lankysite 11 km nutolusį nuo Kutaisio Gelačio (Gelati) vienuolyną, įsikūrusį įspūdingame Ckalcitelos upės tarpeklyje, jis bene garsiausias ir žymiausias Gruzijoje. Jį 1106 metais pradėjo statyti Gruzijos karalius Dovydas 4-tasis, dar vadintas Statytoju. Ansamblį sudaro keletas skirtingo laikotarpio statinių. Ilgą laiką Gelačio vienuolynas buvo vienas iš pagrindinių Gruzijos kultūros ir švietimo centrų, tikras intelektualų lopšys. Čia veikė akademija, kurioje dirbo žymūs mokslininkai, teologai ir filosofai. Vienuolynas stipriai nukentėjo per karinius konfliktus su mongolų ir osmanų imperijomis, tačiau, nepaisant to, iki šiol jame saugoma vertingų freskų, mozaikų, kurios laikomos įspūdingiausiomis Užkaukazės regione, rankraščių ir metalo dirbinių kolekcija, yra palaidota daug žymių šalies valdovų, įskaitant ir vieną didingiausių Gruzijos karalių Dovydą 4-tąjį Statytoją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba svečių namuose Kutaisyje.

7 diena. Kutaisis – Batumis – Kutaisis.

Pusryčiai. Po pusryčių vyksite į pajūrį – Batumio kurortą. Lankysite Batumio garsųjį Botanikos sodą*, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje Žaliajame kyšulyje maždaug 9 km nuo miesto centro. Botanikos sodo teritorija didžiulė, devyniose jo sekcijose veši augalai iš Naujosios Zelandijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Rytų Azijos, Himalajų, Meksikos, Australijos, Viduržemio jūros, Pietų Kaukazo. Iš viso – maždaug du tūkstančiai rūšių. Vėliau pasivaikščiosite Batumio bulvaru, grožėdamiesi modernia ir nauja Batumio infrastruktūra. Po pažinties su Adžarijos perlu grįšite atgal į Kutaisį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba svečių namuose Kutaisyje.

8 diena. Skrydis: Kutaisis – Vilnius.

Ankstyvi pusryčiai (pusryčių paketas). Išvykimas į oro uostą. Skrydis Kutaisis – Vilnius.

* Po pažintinio turo kelionę galima pratęsti poilsiu prie Juodosios jūros Batumio, Kobulečio, Urekio kurortuose.

Po pažintinio turo kelionę galima pratęsti poilsiu prie Juodosios jūros Batumio, Kobulečio, Urekio kurortuose 4 arba 7 naktims Jums bus pasiūlytas platus viešbučių, poilsio namų, pensionų spektras (nuo pigiausių iki labai prašmatnių), pasirūpinsime pervežimu į kurortą ir nuvežimu iš jo į oro uostą skrydžiui į Lietuvą.

Batumis yra administracinis autonominės Adžarijos respublikos centras bei didžiausias kurortas Juodosios jūros regione. Miesto pavadinimas yra graikiškos kilmės, išvertus reiškia „gili įlanka“. Batumis apsodintas magnolijų medžiais, jį supa arbatos ir citrusinių vaismedžių plantacijos. Miestas suklestėjo 19 a. pabaigoje, per jį buvo gabenama nafta iš Baku naftos verslovių. Senamiestyje išlikę daug to meto pastatų. Jaukios senovinės gatvelės, balkonais ir lipdiniais puošti namai. Šiandien Batumis labai greitai keičia savo veidą, gruzinai nusprendė jį paversti Gruzijos vizitine kortele, moderniu kurortu, konkuruojančiu su Prancūzijos ir Italijos kurortais. Pasikeitimai stulbina – dygsta šiuolaikinės architektūros pastatai ir ambicingos skulptūros. Keliolikos kilometrų ilgio promenada palei jūrą (palmės, „šokantys‘ fontanai su 3D apšvietimu, modernus menas), prabangių, pagrindinių brendų – Sheraton, Radisson SAS, (statomas Kempinski) viešbučiai. Batumis tampa modernia ir madinga atostogų vieta, svajojančia pavyti Dubajų ar Las Vegasą. Įvažiuodami į miestą pamatysite iškabą su Donaldo Trampo pasakytais žodžiais, jog per penkerius metus Batumis bus geriausias miestas pasaulyje ... Pavydėtinas optimizmas, bet jau dabar čia veikia daugybė kazino, naktinių klubų, barų, restoranų. Batumis džiugina įvairiais kultūriniais renginiais, triukšmingu naktiniu gyvenimu ir Juodosios jūros bangomis.

Poilsiaujant Batumyje, būtina aplankyti jo garsųjį Botanikos sodą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje Žaliajame kyšulyje maždaug 9 km nuo miesto centro, delfinariumą, pakilti apžvalgos ratu. Iš Batumio organizuojamos ekskursijos po visą Adžariją, ypač verta apžiūrėti seniausią Gruzijoje Gonio (Apsaros) tvirtovę 9 km į pietus nuo Batumio, netoli sienos su Turkija.

Kobuletis - vienas simpatiškiausių Gruzijos kurortų ant Juodosios jūros kranto apie 20 km šiauriau Batumio. Kobuletis žymus savo 12 – kos kilometrų ilgio labai gražiu paplūdimiu su smulkiu smėliu. Palei jūrą yra daug pušimis apsodintų parkų - pavėsyje smagu pasislėpti nuo karščio.

Urekis - unikalus kurortas ant Juodosios jūros kranto, apie 48 km į šiaurę nuo Batumio, garsėjantis savo juodais magnetiniais smėlio paplūdimiais. Smėlis turi gydomųjų savybių, ypač tinkamas tiems, kas turi širdies ir kraujagyslių, nervų, sąnarių, kvėpavimo ir kaulų problemų. Todėl daug turistų renkasi šią vietą dėl gydomųjų paplūdimio smėlio savybių. Sveikiems žmonėms – tai unikali vieta pailsėti ramiame nedideliame kurorte, pasimaudyti, atsikvėpti po kalnų žygių.

Įskaičiuota į kelionės kainą:

 • Kelionė patogiu automobiliu, mikroautobusu, autobusu (visi pervežimai pagal programą);
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose svečių namuose arba tradiciniuose gruzinų svečių namuose;
 • 7 pusryčiai, 4 vakarienės;
 • gruziniškų vynų degustacija Čumlaki miestelyje;
 • chačiapurių ir chinkalių gaminimo pamokėlė Čumlaki miestelyje;
 • pakėlėjas Tbilisyje;
 • ekskursinė – pramoginė programa;
 • įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • rusakalbių vietos gidų paslaugos;
 • profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

 • Tarptautinio skrydžio Vilnius – Kutaisis – Vilnius bilietai nuo 250 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • papildomi lankomi objektai programoje pažymėti (*) – apie 10 Eur/asm;
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
 • asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.


Apie šalį

Geografiškai Gruzija priklauso Azijos šalims, tačiau kultūriškai priskiriama Europai. Tai valstybė pietų Kaukaze, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. Gruzija ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžianu.
Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabuvoti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje.
Gruzija žavi ne tik nuostabiu kraštovaizdžiu – snieguotomis viršūnėmis, puošiančiomis Kaukazo kalnus, paplūdimiais Juodosios jūros pakrantėje. Šalis taip pat žavi seniausius krikščionybės laikus siekiančiais architektūriniais paminklais, begalę metų skaičiuojančiomis vynininkystės tradicijomis, visame pasaulyje garsaus mineralinio vandens Boržomi šaltiniais ir gražiomis istorijomis apipintu gruzinų svetingumu ir draugiškumu, rodomu svečiui. Ypač šiltai ir pagarbiai šioje šalyje sutinkami Baltijos šalių gyventojai.
Filtrai