Pasižvalgykime po Elzasą ir Burgundiją 8d.

449 €
Išvykimas 2020-09-12
Atvykimas 2020-09-19
Pusryčiai

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 7 n.
Išvykimas 2020-08-15
Atvykimas 2020-08-22
Trukmė 7 n.
Išvykimas 2020-09-12
Atvykimas 2020-09-19
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Kelionė autobusu
 • Ekskursinė programa
 • 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Draudimas
 • Kai kurie mokami objektai
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 150 EUR.

Strasbūras – Mitelbergheimas – Andlau – Kaysersbergas – Rikviras – Bezanconas – Beaune– Chateauneuf - Vezeley – Meursault – Eguisheimas – Kolmaras – Rotenburgas 

Kelionės privalumai

 • Elzasas – baltojo vyno sostinė.
 • Kelionė Vyno keliu pro senąsias gyvenvietes su grįstomis aikštėmis, viduramžiškais fachverkiniais namais ir renesanso epochos fontanais.
 • Burgundija  - Prancūzijos širdis su nuostabia architektūra ir aromatingais vynais.

Kelionės programa

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykimas į Strasbūrą – laisve alsuojančią Europos širdį. Ekskursija pėsčiomis: Dievo Motinos katedra - vienas įspūdingiausių Europoje gotikos pavyzdžių. Pradėta romėnų šventyklos vietoje  katedra buvo statyta kone keturis šimtmečius - nuo XI a. iki XV a. "Virš miesto sklandantis rožinis angelas" - taip šį statinį apibūdino prancūzų poetas Polas Klodelis. Rohan rūmai, turgaus gatvė su turtingai dekoruotais elzasietiškais namais, sudarančiais unikalų miesto ansamblį. Esant galimybei, *plaukimas laivu gėrintis gražiausiu miesto rajonu – „Mažaja Prancūzija“, dengtų tiltų kvartalu, Vobano užtvankos vaizdu bei Europos institucijų pastatais. Laisvas laikas jaukiame Strasbūro senamiestį. Nakvynė viešbutyje.

  

3 diena

Pusryčiai. Kelionė po Elzazą -  vadinamą baltojo vyno sostine. Šiame regione gausiai dera baltųjų vynuogių rūšys ir gaminamas baltųjų vynų karalius  - Rislingas. Vyno kelias Elzase nusitęsia 170 kilometrų. Vykstant juo prieš akis atsiveria neįtikėtinai gražūs peizažai: kalnai, žali vynuogynai, raudonų čerpių stogai, virš kurių kyšo bažnyčių smailės, tvirtovių bokštai ir pilys. Vykstate į vieną šarmingiausių Elzaso kaimelių Mitelbergheimą – garsėjantį savo vynuogynais. Pažintis su kaimelio rotuše, buvusiu dešimtinės mokesčio namu, aliejaus darykla. Apžiūrite šalia Mitelbergheimo esantį Andlau *vienuolyną, kuriame saugomas seniausias Elzase bareljefas. Toliau keliaujate į Kaysersbergo kaimelį, kuriam kaip ir visiems Elzaso kaimams, būdingi viduramžiški fachverkiniai namai. Kaysersberge gimė filosofas, pastorius, gydytojas Albertas Schweitzeris.  Apžiūrite jo namą, Šv.Kryžiaus bažnyčią, pilies griuvėsius, pasivaikštote jaukiomis, siauromis kaimelio gatvelėmis. Kelionę tęsiate į vieną iš Elzaso vyndarystės centrų – Rikvirą. Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis su fachverkiniais ir akmeniniais pastatais, kurių fasadai ištapyti vyndarystės temomis, o namai nudažyti įvairiausiomis spalvomis. Laisvas laikas, kurio metu siūlome prisėsti viename iš romantiškų senamiesčio restoranėlių, paragauti šio krašto vynų ar tiesiog paklaidžioti jaukiomis miestelio gatvelėmis. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

  

4 diena

Pusryčiai. Kelionė per dar vieną garsų savo vynais Burgundijos regioną. Burgundija savo istorija, kultūra, gastronomija ir ekonomika yra turtingiausia Prancūzijos sritis. Šiame buvusios galybės branduolyje susitelkę romaninės architektūros šedevrai. Atvykimas Viktoro Hugo gimtinę, garsų laikrodininkystės centrą – Bezanconą. Pažintis su didinga Bezancono senamiesčio architektūra: renesansiniai miesto rotušės ir teismo rūmai, romėnų laikotarpio palikimas – romėnų arkos, amfiteatro ir akveduko griuvėsiai bei antikinio tilto liekanos, Granvelio renesanso stiliaus rūmai, Šv.Jono katedra, statyta XI – XVIIIa. (jos varpinėje įrengtas neįprastas astronominis laikrodis „Horloge Astronomique“). XVIIa. ant Doubs upės kranto statyta citadelė, nuo kurios gynybinės sienos atsiveria nuostabi miesto panorama. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti *Laiko muziejų, kuriame sukaupta daugybė įvairių amžių, formų ir dydžių laikrodžių. Išvykimas iš Bezancono. Kelionė į Beaune miestelį, garsėjantį vyno aukcionu. Pažintis su gynybinių sienų ir bulvarų apjuostu senamiesčiu. Dievo Motinos bažnyčia, *senoji ligoninė, įkurta XVa. Šiandien ji laikoma viduramžių architektūros perlu. Esant galimybei burgundiško vyno degustacija. Nakvynė viešbutyje.

       

5 diena

Pusryčiai. Tęsiate kelionę po Burgundiją. Išvykimas į Chateauneuf kaimelį, kuriame apžiūrite šv.Jokūbo ir šv.Pilypo bažnyčią, pilį, nuo kurios gynybių sienų atsiveria vaizdas į Morvano kalnus. Kelionę tęsiate į *Vezeley kaimelį, kuris garsėja šv.Magdalenos bazilika. Atvykus į Vezelay kalvą seksite viduramžių maldininkų pėdomis, siauromis gatvelėmis kopdami į vienuolyno bažnyčia. XIIa. pačiame šlovės olimpe buvęs vienuolynas skelbėsi saugąs šv.Mergelės Magdalietės palaikus, be to, tai buvo svarbi maldininkų susitikimo vieta pakeliui į Kompostelos Santjagą. Pakilę į kalvą apžiūrėsite romaninę bažnyčią su nuostabiais reljefais ir gotikine presbiterija; namą kuriame gyveno Romainas Rolandas, gynybines sienas, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Kiuro upės slėnį. Tęsite kelionę per Burgundiją grožintis į tolį nuvilnijančiais vynuogynais. Atvykimas į Meursault miestelį, kuriame buvo filmuojama kino juosta „Didysis pasivaikščiojimas“. Apžiūrite pilį, šv.Mikalojaus bažnyčią, rotušę. Esant galimybei Meursault pilies vyno *rūsių lankymas. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Kelionė į Elzasą. Atvykstate į Eguisheimo miestelį, kurį juosia trys XIIIa. pylimų žiedai. Niūrūs išoriniai įtvirtinimai ir jaukus miestelis jų viduje sudaro stebėtinai darnią visumą. Miestelio viduryje stovi Eguisheimo grafų pilis, priešais ją trykštantį renesanso fontaną puošia Bruno Eguisgeimo statula. Jis gimė šiame mieste 1002m., tapo popiežiumi Leonu IX. Praeisite Grand Rue gatve, palei kurią rikiuojasi senieji fachverkiniai namai, apžiūrėsite Šv.Petro ir Šv.Povilo bažnyčią, balandinę, gandrų parką.  Esant galimybei *paragausite grans crus vyno. Kelionė į Kolmarą – Elzaso vynų sostinę. Kolmaro senamiestis pakeri savo architektūra. Fachverkiniai pastatai, puošti medinėmis skulptūromis ir balkonėliais, siaurų gatvelių labirintai tiesiog užburia. Pažintis su senamiesčiu: XIIIa. Domininkonų vienuolynas, Šv.Martyno bažnyčia, Senoji muitinė, Pfisterio namas, skulptoriaus Bartholdžio skulptūra, „Galvų namas“, odininkų rajonas – Mažoji Venecija. Namai čia stūkso tiesiog ant upės kranto, o ant pontonų įrengti restoranėliai nuteikia ypač romantiškai. Laisvas laikas. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

  

7 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykimas į Rotenburgą, viduramžių ir renesanso laikų miestą prie Tauberio upės. Pažintis su senamiesčiu, apjuostu gynybine siena, išvagotu siaurų grįstų gatvelių. Apžiūrite miesto rotušę, kurios architektūroje persipina gotikos, renesanso ir baroko stiliai, kilmingųjų rezidencijomis nusėtą Herngasse, gotikinę Šv. Jokūbo bažnyčią su nuostabiu Tilmano Riemenschneiderio altoriumi, Pranciškonų bažnyčią. Laisvas laikas, kurio metu siūlome susipažinti su Bavarijos virtuve vienoje iš Rotenburgo užeigų. Išvykimas iš Rotenburgo. Kelionė per Vokietiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

  

8 diena

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4550 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą:

 • Kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje
 • Papildomos išlaidos: kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 150 EUR.


Apie šalį

Nuo romėniškos Seino vietovės iki įspūdingo akcento Eifelio bokšto, kuriame kerintis, panoraminis vaizdas, nėrasite nieko panašaus į Paryžiaus magiją.
Mėgaukitės stilingų Eliziejaus laukų dizainerių parduotuvėmis, plauktite apžvalginiu kateriu arba stabtelėkite vietos kavinėje kruasano ir kavos "au lait". Tik pasilikite vietos lagamine, niekada nežinia kada nepavyks atsispirti įspūdingiems bateliams!
Miestas itin tinkantis romantiškam pabėgimui dviese, tačiau į maršrutą įtraukus „Disneilendą“, šeimų su mažaisiais keliautojais lūkesčiai bus išpildyti!
Žinoma, Paryžius yra ideali vieta ir kultūros dozei. Su daugybe muziejų ir meno galerijų, esančių kiekviename miesto kampe, galėsite pasinerti į Prancūzijos sostinės istoriją, taip pat i6samiai susipažinti su klasikinio ir šiuolaikinio meno kolekcijomis. O sutemus, Paryžius puiki vieta pasimėgauti teatru, muzika ir komedija - nuo bohemiškos Montmartro kokybės iki mažų džiazo klubų, esančių visame mieste.
 
Filtrai