Kelionė į Suomiją. Trolių mumių slėnis ir Sarkaniemi parkas 5d.

377 €
Išvykimas 2020-08-12
Atvykimas 2020-08-16
Pusryčiai

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 4 n.
Išvykimas 2020-08-12
Atvykimas 2020-08-16
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionė autobusu
 • Ekskursinė programa
 • 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais
 • kelto Talinas-Helsinkis–Talinas bilietai, 1 nakvynė keturvietėse kelto kajutėse
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Draudimas
 • Kai kurie mokami objektai
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 90-120 EUR.

Talinas – Helsinkis – Turku – Naantali (Trolių Mumių slėnis) – Tamperė – Sarkaniemi atrakcionų parkas – Rygos automobilių muziejus 

Kelionės privalumai

 • Heureka – viską išbandyk ir padaryk pats! Važiuok dviračiu 6 metrų aukštyje ištemptu lynu, viena ranka pakelk automobilį, prigulk vinių lovoje!
 • Tuvės Janson pasaulis – pasakiška kelionė į Trolių Mumių slėnį.
 • Piktųjų paukščių („Angry Birds“) šalis  ir linksmieji kalneliai atrakcionų parke Sarkaniemi.
 • Vaikas iki 13m. keliauja su 30% nuolaida! Nurodyta kaina vaikui pateikta jau su 30 proc. nuolaida

Kelionės programa

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją, Estiją. Atvykimas į Taliną. Apžvalginė ekskursija po Talino senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, amatininkų ir „juodagalvių“ gildijų pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas arba grupės pageidavimu „Hidrolėktuvų uosto“* muziejaus lankymas. Tai interaktyvus unikalios koncepsijos jūrų muziejus, supažindinantis lankytojus su senąja vandens ir oro technika. Daugelis muziejaus eksponatų – interaktyvūs, papildyti kompiuterine grafika, vaizdo ir audio medžiaga. Čia pamatysite seniausią pasaulyje povandeninį laivą „Lembit“, pavaikščiosite laivo deniu, pasižvalgysite po jo patalpas... Įtaigiai ir įdomiai pažinti jūrą „keliaujant“ aplink pasaulį leis kino sale virtęs geltonasis submarinas.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė keltu į Helsinkį. Pažintis su baltuoju šiaurės miestu: Uspenskio soboras, jachtų prieplauka. Senato aikštė: senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai; Esplanada. Maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais: Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XXa. Suomių architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, unikali granitinėje uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia. Interaktyvaus mokslo ir žinių centro *“Heureka” lankymas. Čia sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai įdomūs ir mažam, ir suaugusiam lankytojui; svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima paliesti, pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Pusdienis, praleistas centre, palieka neišdildomus įspūdžius. Čia galima išbandyti važiavimą dviračiu 6m aukštyje nutiestu lynu, šaudymą oro banga į palubėje kabančias medžiagos skiautes, viena ranka kelti automobilį, tarsi dykumoje pustyti smėlį... Pageidaujantys, vietoje „Heurekos“ centro gali lankyti *Linnamaki atrakcionų parką, kuriame šeimos pramogauja jau nuo 1950 m. Parke gausu atrakcionų tiek adrenalino ištroškusiems, tiek ir nuosaikesniems pramogautojams.. Išvykimas iš Helsinkio. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į Naantali – Trolių Mumių šalį. Tai vieta, kur iš viso pasaulio skuba mėgstantys Tuvės Janson knygas apie paslaptingas būtybes – trolius mumius. Šiame nedideliame Suomijos miestelyje, mažoje saloje yra *Trolių Mumių slėnis, kuriame atgyja pasaka! Čia viskas kaip knygoje – namai, po salą bėgiojantis kaukas, kurį vejasi policininkai, mumių mama ir tėtis, besikalbantys su vaikais, po salą vaikštinėjantis susimastęs Snusmumrikas. Galima užeiti ir į keturių aukštų namą, kuriame gyvena visa šeima, pasižiūrėti, kaip muminukai miega, gamina valgyti ir t.t. Prie durų sėdi Filipjonka, mezga ir draugiškai su visais bendrauja. Čia pamatysite ir baisiąją Morą, užeisite į Hemulio namelį, pažiūrėsite į hatifnatus, vaikščiosite po laivą, išeisite iš labirinto ir išvysite, kaip raganos verda savo viralą, o per žiūroną, pastatytą ant paukštininko, pamatysite Suomijos prezidento rezidenciją. Trolių mumių name ir jų slėnyje nuostabi atmosfera. Jūs čia labai laukiami!!!

Pageidaujantiems aktyvesnių pramogų šią dieną siūlome praleisti visai netoli esančioje *Vaski nuotykių saloje, kuri priverčia pajudinti ir raumenis, ir smegenis. Saloje – penki nuotykių pasauliai: galite dalyvauti piratų laivo užgrobime, šliuožti virve, Atsiskyrėlio trobelėje plauti auksą, Medžiotojų stovykloje šaudyti iš lanko arba ieškoti kitų jaudinančių nuotykių! Vakare kupini įspūdžių išvyksite į Tamperę. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Trumpa pažintis su Tamperės miestu, įsikūrusiu ežerų apsuptyje: romaninio stiliaus katedra, kurios vidų puošia simbolisto Hugo Simbergo freskos, Tamerkoski kanalas su kriokliu, Finlayson pastatų kompleksas. *Sarkaniemi atrakcionų parko lankymas. Parke yra daugiau nei 30 atrakcionų, nuo visai paprastų iki ekstremaliausių Tornado kalnelių. Čia ne tik pasivažinėsite linksmaisiais kalneliais, bet ir užkilsite į apžvalgos bokštą, pabuvosite delfinariume, planetariume, apžiūrėsite akvariumą, aplankysite pačią tikriausią „piktųjų paukščių“ (Angry Birds) šalį. Akvariume išvysite daugiau nei 200 žuvų bei kitų vandens gyventojų, kurie atkeliavo iš įvairių pasaulio vandenų. Delfinariume galėsite susipažinti su delfinais – Veera, Nasi, Delfi, Leevi ir Eevertti, kurie jums parodys savo šou programą. Planetariume turėsite progą iš arčiau susipažinti su dangaus kūnais. Apžvalgos bokšte, pakilę į 168 metrų aukštį, apžiūrėsite visą Tamperės panoramą bei galėsite užkąsti bokšto viršūnėje esančioje kavinėje. Išvykimas iš Tamperės, kelionė per Suomiją. Atvykimas į Helsinkį, plaukimas keltu į Taliną. Nakvynė kelto kajutėse.

5 diena

Atplauksite į Taliną. Kelionė per Estiją, Latviją. Atvykimas į Rygą. *automobilių muziejaus lankymas. Čia rasite didžiausią ir įvairiausią senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją, išgirsite daug įdomių pasakojimų ir istorijų. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines priemones, garsias asmenybes ir automobilių pasaulio įvykius. Muziejuje yra gausybė interaktyvių elementų, neleidžiančių nuobodžiauti. Trumpa ekskursija po Rygos senamiestį.  Išvykimas iš Rygos. Kelionė per Latviją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Įskaičiuota į kelionės kainą:

 • Kelionė autobusu,
 • 3 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • 1 nakvynė keturvietėse kelto kajutėse,
 • kelto Talinas-Helsinkis–Talinas bilietai,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje,
 • kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 150 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo  89 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 90-120 EUR.


Apie šalį

Niūri, tamsi ir šalta – stereotipinis Suomijos įvaizdis, kuris neatitinka tikrovės. Šalis atvykstančius pasitinka moderniais, madingais ir stilingais miestais, nuostabaus grožio gamta ir nedideliais kaimeliais, kuriuose jaučiama senovės dvasia. Kelionė į Suomiją tikrai ilgam įsirėš atmintyje. (Visos kelionės į Suomiją)

 Maistas
 Vykstantys į Suomiją turėtų atidėti planus pradėti laikytis dietos, nes šalies tradicinė virtuvė labai kaloringa. Jos pagrindą sudaro mėsa, žuvis, bulvės, duona, tuo metu augančios daržovės ir įvairūs padažai, gaminami iš natūralaus sviesto. Tradicinis šalies patiekalas – kalakukko. Tai žuvies pyragas, pagardintas spirgučiais ir stambiai pjaustytais svogūnais. Maitokalakeitto arba žuvis troškinta piene – kitas patiekalas, kuriuo suomiai didžiuojasi. Kiek neįprastas derinys, tačiau tikrai gardus.  Žinoma, šalies virtuvė sunkiai įsivaizduojama be gardžios silkutės ir kilkės, kuri vertinama labiau už bet kokią mėsą. Mėsos mėgėjams suomiai siūlo įvairius avienos ir jautienos troškinius su bulvėmis, daržovėmis ir alumi arba taurele gervuogių likerio, o desertui – tradicinio pudingo. Įdomus faktas: Suomijoje gaminamas sūris su mėlynuoju pelėsiu visiškai nenusileidžia prancūziškajai šio delikateso versijai.

Transportas
 Suomija – autobusų ir traukinių šalis. Daugelis suomių mieliau renkasi viešąjį transportą, nes turėti ir išlaikyti nuosavą automobilį yra gana brangu, todėl autobusai ir traukiniai didžiuosiuose šalies miestuose kursuoja ištisą parą.  Viešojo transporto bilietą galima įsigyti specialiose automatizuotose kasose. Vykstantys ilgesnius atstumus gali rinktis tarpmiestinius traukinius ar autobusus, o nenorinčių derintis prie viešojo transporto grafikų laukia automobilių nuoma. Suomijoje keliai puikūs, nieko nekainuoja, o vairuotojai supratingi ir kultūringi. Greitai didelius atstumus padeda įveikti lėktuvai.

TOP 10 lankytinų vietų:

 •  Suomenlinos tvirtovė. Didžiausia jūrų tvirtovė visoje Skandinavijoje, pastatyta XVII a. Ją sudaro daugiau kaip 200 pastatų, išsidėsčiusių šešiose salose. Tvirtovėje yra kavinės, muziejai ir meno galerijos.
 •  Tempeliaukio bažnyčia. Granito oloje iškalta įspūdingo grožio bažnyčia kiekvienais metais sulaukia turistų iš viso pasaulio. Svečiuojantis Helsinkyje, pamatyti ją - būtina.
 •  Paminklas Sibelijui. J. Sibelijus – garsiausias Suomijos kompozitorius, o jo garbei Helsinkyje pastatytas paminklas – modernaus meno pasididžiavimas.
 •  Trolių mumių slėnis. Keliolika kilometrų nuo Turku miesto atgimsta rašytojos Tuvės Janson knygų personažai – mumiai. Čia viskas kaip knygose – namai, buities rakandai,  bėgiojantis kaukas ir kiti knygų herojai.  Trolių mumių slėnis patiks ir mažiesiems keliautojams, ir jų tėveliams.
 •  Turku. Seniausias Suomijos miestas pakeri senoviniais pastatais, prieplauka, žaliuojančiais parkais, romantiškais skverais ir siaurutėmis gatvelėmis bei dangų remiančiu katedros bokštu.
 •  Sarkaniemi parkas. Tampere mieste įsikūręs pramogų ir atrakcionų parkas vilioja ir didelius ir mažus. Spalvingi atrakcionai, planetariumas, povandeninis pasaulis, zoologijos sodas ir kitos linksmybės padovanos įsimintiną dieną.
 •  Tamperė. Trečias pagal dydį Suomijos mietas – svarbus šalies pramoninis centras, kuriame senovės architektūros palikimas harmoningai dera su stikliniais pastatais. Čia gausu pramogų, veikia naktiniai klubai, puikūs restoranai, meno galerijos, yra įkurtas Trolių mumių ir Lenino muziejus.
 •  Rovaniemis. Laplandijos ir Kalėdų sostinė. Čia keliautojai turi išskirtinę galimybę apsilankyti Kalėdų Senelio rezidencijoje, su juo pabendrauti ir nusifotografuoti.
 •  Suomijos Karelija. Suomijos istorinis regionas, dėl kurio ginklų nesudėjo nei Sovietų Sąjunga, nei Švedija, o vėliau ir Suomija, šiandien vilioja nuostabiais kraštovaizdžiais, medinėmis bažnytėlėmis ir tyro oro gurkšniu.
 •  Samiai. Šiaurietišku gyvenimo būdu ir unikaliomis tradicijomis garsėjantys samiai – Suomijos klajokliai ir elnių auginimo specialistai, kurie mielai priima keliautojus į svečius ir supažindina su savo netradicine kasdienybe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
Filtrai