Pietų Italija: marmuras, saulė ir vynas. Amalfio pakrantė, Iskijos ir Kaprio salos 10d.

647 €
Išvykimas 2020-09-23
Atvykimas 2020-10-02
Pusryčiai ir vakarienė

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 9 n.
Išvykimas 2020-09-23
Atvykimas 2020-10-02
647€
arba
Pirkti
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionė autobusu
 • Ekskursinė programa
 • 9 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose (iš jų 3 nakvynės prie Tirėnų jūros pakrantės kurorte)
 • 7 vakarienės Italijoje
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Draudimas
 • Kurorto mokesčiai
 • Kai kurie mokami objektai
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~150 – 200 EUR.

Kelionės programa

1 diena
Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją (Slovakiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena
Pusryčiai. Atvykimas į *Vieną. Ekskursija po senamiestį pėsčiomis: Marijos Teresės aikštė, Hofburgas – didingas Habsburgų dinastijos rūmų kompleksas, liudijantis svarbiausius senosios ir XX a. Austrijos bei Europos įvykius, Maro kolona – paminklas 75 tūkstančiams maro aukų, gotikos šedevras – *Šv. Stepono katedra, tapusi svarbiausiu miesto simboliu, garsioji Vienos opera, paminklas genialiajam Mocartui – viena iš pagrindinių kompozitoriaus pagerbimo vietų, antikinę šventovę primenantis parlamentas ir miesto valdžios rezidencija – rotušė. Išvykimas iš Vienos. Kelionė per Austriją, Italiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Vyksite į Po upės slėnyje įsikūrusį *Modenos miestą, kurį garsina čia gaminami žymių automobilių kompanijų „Ferarri“, „Bugatti“, „Maserati“, „Lamborghini“ varikliai. Dėl to miestas neretai vadinamas „variklių sostine“. Kulinarijos mėgėjai šiuo miestu žavisi dėl iš čia kilusio balzaminio acto, kuris žinomas nuo XI a. Grožėsitės į UNESCO Pasaulio paveldą įtraukta Modenos Katedra bei Rotuše. Esant galimybei, įvairių Modenos balzaminio acto rūšių *ragavimas. Kelionė į vieną mažiausių Italijos regionų Emiliją – Romaniją. Atvykimas į jos sostinę - *Boloniją. Muzikoje Bolonija vadinama “sena dama” ir tai visiška teisybė. Tačiau Italijoje Bolonija sugeba išlikti amžinai jauna. Čia 1088m. įkurtas seniausias Europoje universitetas, todėl šis miestas nuo senų laikų yra svarbus akademinio gyvenimo centras. Tokios aplinkybės nuo pat viduramžių formavo savitą miesto gyvenimą ir užtarnavo jam „išsilavinusios Bolonijos” vardą. Šis miestas – tai atversta knyga, kurios gatvės, bokštai ir arkados mums pasakoja turtingą miesto istoriją. Pažintis su senamiesčiu: Didžioji aikštė, Neptūno fontanas, Petronio bazilika, kuri laikoma vienu didžiausių Italijos viduramžių pastatų iš plytų, Garisenda ir Asinelli – patys žymiausi iš išlikusių svyrančių bokštų, yra miesto simboliai, Garisenda bokštas toks garsus, kad yra paminėtas net Dantės “Dieviškojoje komedijoje”, Šv. Stepono abatija – tai keistas keturių viduramžių bažnyčių ansamblis po vienu stogu, Bolonijos universitetas. Laisvas laikas. Išvykimas iš Bolonijos. Kelionė per Italiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena
Pusryčiai. Išvykimas į *Orvietą, įkurtą ant 300 m aukščio plynaukštės, nuo kurios miestas žvelgia žemyn į vynuogynais žaliuojančią lygumą. Šiame mieste yra gyvenę net 32 popiežiai, todėl dažnai dar vadinamas Popiežių miestu. Ekskursija po senamiestį: garsi *Duomo – viena didingiausių Italijoje romaninio – gotikinio stiliaus katedrų, kurioje saugomos Eucharistijos stebuklo relikvijos. Popiežius Leonas XIII a. šią Katedrą vadino „gražiausia gulbe tarp Italijos katedrų ir Paskutinio teismo dieną ji savo grožiu pakylėta bus paimta į dangų“. Aplankote vienintelį Italijoje privačiai šeimai priklausantį istorinį monumentą - įspūdingo dydžio *šulinį, kurį  1527 m. popiežiaus Klemenso VII užsakymu suprojektavo florencietis Antonio da Sangalo. Šulinys turėjo aprūpinti vandeniu miesto gyventojus. Esant galimybei *vietinių vynų degustacija. Išvykimas iš Orvieto. Atvykimas į *Tivolio miestelį – Romos patricijų mėgstamą vasarojimo vietą. Aplankysite *d‘Este vilą, kurios pasididžiavimas – Itališko stiliaus parkas su gausybe fontanų. Pasivaikščiosite šimto fontanų galerija, apžiūrėsite Ovalųjį ir milžinišką Drakono fontanus, klausysitės vandens vargonų melodijų. Kelionė į Kampaniją - visame pasaulyje garsėjantį švelniu klimatu, kerinčiomis pakrantėmis, derlingomis žemėmis ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, Italijos regioną. Atvykimas į Sorento regione esantį kurortą prie Tirėnų jūros. Apgyvendinimas viešbutyje. Sorentas - tai vienas iš gražiausių ir romantiškiausių Italijos kurortų, žinomas jau nuo senovės Romos laikų. Čia Romos imperatoriai ir patricijai turėjo savo vilas. Pasak legendos, Odisėjui plaukiant palei Sorento pakrantes, savo dainomis jį bandė suvilioti klastingosios sirenos. Gausi augalija, nuostabūs gėlių kvapai, jūros žydrynė, jį supantys kalnai, vaizdingos panoramos pavertė Sorentą turizmo Meka. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.
 

5 diena
Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba **mokama visos dienos išvyka laivu į *Iskijos salą (vietinio autobuso bilietai neįtraukti į kainą). Tai unikali, vulkaninės kilmės sala -  tikras Viduržemio jūros perlas. Plaukiant laivu ir priartėjus prie jos, kvapą užgniaužia ryškiaspalvė pakrantė su spalvingais nameliais, tarsi prilipusiais vienas prie kito – lyg impresionistų dailininko nutapyta drobė. Rafinuotas grožis, įspūdinga panorama ir žavinga architektūra tikrai pavers Jūsų dieną šioje saloje įsimintina. Atplaukimas į Iskija Portą, didžiausią salos miestą. Pažintis su sala arba pageidaujantiems poilsis prie jūros. Lankysite *Aragonesės pilį. Ji stūkso senajame Iskijos Porto kvartale – Iskija Ponte, kuris su sala sujungtas ilgu akmeniniu tiltu. Šimtmečius skaičiuojančios tvirtovės istorija labai marga. Kurį laiką pilyje gyveno Aragonesės šeimos atstovai, čia glaudėsi 2000 salos gyventojų. Pilis buvo tapusi ir kalėjimu. Pasivaikščiosite po pilies teritoriją, su jos istorija susipažinsite muziejuje. Pažintį su sala pratęsite keliaudami po ją. Aplankysite *La Mortella botanikos sodą, įkurtą kompozitoriaus Viljamo Valtono žmonos Suzanos. Landšafto architektas Raselas Peidžas, projektuodamas sodą, pasinaudojo vietos kalvotu kraštovaizdžiu, sukurdamas du skirtingus sodus. Mažąjį sodą - vešlų, pilną žalumos, su trykštančiais fontanais, nedideliais tvenkinukais ir tekančiais upeliais ir ant kalvos įsikūrusį didijį sodą, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama į Tirėnų jūrą. Įdomioji sodo dalis - rytietiškame stiliuje įrengti „Tailando namai“, rami vieta meditacijoms, su čia tvenkinyje augančiais lotosais, peonijomis, bambukais... Ištvermingiausieji galės užlipti į Epomėjo kalną (788 m), nuo kurio atsiveria neapsakomo grožio panorama. Aplink beribė jūra, skalaujanti stačius skardžius, ant kurių krašto, rodos, vos laikosi pakibusios bažnytėlės. Epomėjo kalno papėdėje, esant galimybei, lankysite vieną iš Iskijos salos *vyninių, kurioje degustuosite „Epomėjo“ baltajį vyną su vietos užkandžiais. Nepageidaujantys vykti į ekskursiją, laiką galės praleisti ilsėdamiesi nuostabiuose Iskijos paplūdimiuose arba nueiti į *„Poseido sodus” – terminių vandenų parką. Galimybė išsimaudyti ir atsipalaiduoti egzotiškuose mineralinio vandens baseinuose. Vakare parplaukimas į žemyną. Sugrįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena
Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba **mokama visos dienos išvyka Amalfio pakrante (laivais ir vietiniu transportu), kurioje yra trylika nuostabių miestelių, šios žemės perlų, pabertų palei vieną vaizdingiausių pasaulyje kelių. Keliaujant šiuo keliu, garantuojamos neužmirštamos emocijos, malonūs prisiminimai ir nenugalimas troškimas kuo greičiau sugrįžti į šį rojaus kampelį. Šios išvykos metu grožėsitės pakrantės širdimi ir siela Amalfiu. Gaubiamas dangaus ir jūros žydrynės bei saugaus uosto, Amalfis atrodo lyg perlas delne. Viršuje – vaizdingas kalnų apdaras, papuoštas plačiai išbarstytais namais, apačioje – spalvingas siaurų gatvelių ir laiptų mezginys, vilnijantis iki pat miesto aikštės, kur ant stačių laiptų iškilusi didinga katedra. Nepakartojamas reginys! Čia šimtmečių istorija pinasi su stebuklingu gamtos grožiu. Apsuptas gausios Viduržemio jūros pakrantės augalijos ant kalno šlaito stovintis Pozitanas (Positano) toks spalvingas, kad primena scenos dekoraciją. Žvelgiant nuo jūros, miestelis atrodo kaip milžiniškas gamtos paveikslas – mažų įvairiaspalvių namų krioklys... Viename iš šių miestelių siūlome palepinti gomurį *vietinių gamintais sūriais - rikota, mocarela, citrininiais ledais, kavos puodeliu, Limoncello likeriu, pasmaguriauti šviežiais vaisiais: mandarinais, apelsinais, bananais, persimonais... Sugrįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena
Pusryčiai. Išvyka laivu į *Kaprio salą, dažnai vadinamą „Rojumi žemėje“. Plaukimas *aplink salą – pažintis su gamtos ir žmogaus sukurtomis grožybėmis: Salto di Tiberio, Koralų grota, Baltoji grota, Natūralioji arka, primenanti sustingusį dramblį, prie uolos prigludusi rašytojo K. Malapartės vila, Faraljoni uolos su bangų išskalauta Bučinių arka, Mažasis uostas ir į jį vedantis Krupo kelias, Žalioji grota ir kt. Laisvas laikas, kurį galima praleisti prie jūros arba vykti į *Anakaprį, kurį garsina *San Mikelės vila, arba pasikelti *funikulieriumi į salos sostinę Kaprio miestą. Pažintis su sostine: Laikrodžio aikštė, Faraljoni uolos, Augusto sodai. Pasivaikščiokite siauromis Kaprio gatvelėmis, apsilankykite vienoje iš mažų ir jaukių užeigų, kuriose galima paskanauti tikros itališkos lazanijos, įvairiausiais prieskoniais pagardinto tradicinio rizoto, traškios, krosnyje keptos picos ar spagečių. Taip pat privalu paragauti ar bent jau parvežti lauktuvėms ir vieną Kaprio simbolių - į dailius suvenyrinius buteliukus supilstyto citrinų likerio "Limoncello". Kapryje viskas gardinama citrinomis: kokteiliai, rizotas, padažai, kremai ir pyragaičiai - paskaninti juos citrinos griežinėliais ar šlakeliu citrinų sulčių tiesiog būtina. Grįžimas į žemyną.  Kelionė link Toskanos. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena
Pusryčiai. Vykstate į Umbrijos regiono, kuris dar vadinamas žaliąja Italijos širdimi sostine – *Perudža. Kadaise Perudža buvo vienu svarbiausių etruskų miestų, strategiškai įsikūrusių ant kalvos. Umbrijos regiono viduramžių miestas gali pasigirti dailiu senamiesčiu, tad pasivaikščiojimas senovinėmis siauromis grįstomis gatvelėmis yra būtinas, norint susipažinti su miestu. Perudža garsėja šokoladu bei kasmet spalio mėnesį vykstančiu šokolado festivaliu. Nuo 1993 metų šis festivalis laikomas didžiausiu su šokoladu susijusiu įvykiu Europoje. Mieste lankysite Perudžos *Rotušę, XV a. Katedrą, San Pietro šventovę ir San Domenico - didžiausią bažnyčią Umbrijos regione. Esant galimybei Perudžos *šokolado degustacija. Išvykimas į *Areco. Ekskursija po miestą: *Šv. Pranciškaus bažnyčia, kurioje yra vienas didingiausių Italijos šedevrų – Piero della Francesca freskų ciklas „Tikrojo kryžiaus legenda“ (1452-1466), Pieve di Santa Maria bažnyčia – didžiausia Toskanos romaninė bažnyčia su didingu altoriumi, Piazza Grande aikštė arba Giorgio Vasari aikštė – viena gražiausių ir scenografiškiausių Italijos aikščių (čia buvo filmuojama Roberto Benigni kino juosta „Gyvenimas yra gražus“), kurios pakraščiuose stovi Vasario suprojektuota arkada, senieji tribunolo rūmai. Miesto katedra, garsėjanti XVI a. vitražais, dailininko Giorgio Vasari ir poeto Petrarkos *gimtieji namai, „Tofano“ šulinys, minimas rašytojo Džovani Bokačio knygoje „Dekameronas“. Išvykimas iš Areco. Vakare atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 diena
Pusryčiai. Ryte išvykimas iš pajūrio kurorto. Kelionė į vieną iš Veneto regiono miestelių *Trevizą, kurio kanalais išvagotas istorinis centras primins Veneciją. Ne veltui jis dažnai vadinamas  „Mažąją Venecija“. Tai senoviškas miestas siauromis gatvėmis, daugelis gatvių  apsupti pasažais, o juos vis dar supa gerai išsaugotos XV a. sienos. Kanalai ir gražios pastatų sienos tinka maloniam  pasivaikščiojimui po miestą ir grožėjimuisi daugybe freskų, kuriomis dekoruoti namų fasadai. Ir nors antrojo pasaulinio karo bombardavimo metu miestas buvo stipriai apgriautas, Trevizo  bažnyčios yra nepaprastai gerai atstatytos ir laikomos vertingomis lankytinomis vietomis. Daugelyje jų galite pamatyti viduramžių meistro Tommaso da Modenos freskas. Tad skirkite šiek tieko laiko Trevizui. Ekskursija po senamiestį: Sinjorijos aikštė ir ją supantys didikų rūmai, gotikinė Šv. Mykolo bažnyčia, Katedra. Laisvas laikas senamiestyje, kurio metu siūlome aplankyti vieną iš jaukių kavinių, kurioje galėsite paragauti garsiojo itališkojo tiramisu *deserto. Išvykimas iš Trevizo. Atvykimas į Friulio regiono sostinę Udinę, pasižyminčią įvairia ir stebinančia architektūra. Centrinė miesto aikštė, kurioje stovi gotikos stiliaus Rotušė, Šv. Jono koplyčia, laikrodžio bokštas.  Aikštėje galima apžiūrėti dvi XVIII a. statulas ir koloną su Šv. Morkaus liūtais. Seniausia miesto bažnyčia – šv. Mergelės Marijos katedra. Greta aikštės, pakilus į 26 m aukščio kalvą, nuo pilies sienų atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama. Išvykimas iš Udinės. Kelionė per Italiją, Austriją. Vėlai vakare atvykimas į viešbutį Čekijoje (Slovakijoje). Nakvynė viešbutyje.

10 diena
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją (Slovakiją), Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas
Kelionės metu nuvažiuojama ~ 7000 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą:

 • Kelionė autobusu,
 • 9 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose (iš jų 3 nakvynės prie Tirėnų jūros pakrantės kurorte)
 • 7 vakarienės Italijoje
 • kelionės vadovo paslaugos
 • ekskursinė programa
 • kelionės dokumentų sutvarkymas

 

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu galite pasirūpinti pas mus)
 • Papildomos išlaidos: kai kurių lankytinų objektų ir vietovių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, įvažiavimo į miestus mokesčiai, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus įskaitant ir objektus lankomus mokamų ekskursijų metu
 • kurorto mokestis – 11 EUR
 • Priemoka už vienvietį kambarį 170 EUR
 • Papildoma vieta autobuse nuo 190 EUR
 • Lankomi mokami objektai neįskaičiuoti į ekskursijų kainą
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~150 – 200 EUR
 • **Mokama visos dienos išvyka laivu į *Iskijos salą ~  70 EUR (plaukimo bilietai įskaičiuoti į kainą). Į kainą neįtraukti vietinio autobuso bilietai
 • **Mokama visos dienos išvyka Amalfio pakrante (laivais ir vietiniu transportu) ~ 80 EUR (plaukimo ir vietinio transporto bilietai įskaičiuoti į kainą).
 • **MOKAMOS EKSKURSIJOS vyksta susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei (sezono metu kaina gali kisti).


Apie šalį

 • Smėlėti paplūdimiai
 • Garsūs kurortai
 • Puiki virtuvė su picomis ir spagečiais, gardūs vynai ir nuostabi kava
 • Daugybė senovės paminklų ir iškili architektūra
 • Linksmas laiko praleidimas – garantuotasFiltrai