Smagi dienos išvyka - Karaimų ir totorių keliais

17 €
Išvykimas 2020-09-05
Atvykimas 2020-09-05
Be maitinimo

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 0 n.
Išvykimas 2020-09-05
Atvykimas 2020-09-05
17€
arba
Pirkti
Trukmė 0 n.
Išvykimas 2020-10-10
Atvykimas 2020-10-10
34€
arba
Pirkti
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Kelionė autobusu
 • Ekskursinė programa
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Asmeninės išlaidos
 • Kai kurie mokami objektai

Kelionės išskirtinumai

 • Susipažįstate su karaimų ir totorių tautinėmis bendrijomis
 • Aplankote Trakus, Stakliškes ir Raižius
 • Degustuojate lietuviškąjį midų bei totorių kulinarinio paveldo pyragą - šimtalapį
 • Sužinote kokiomis mitologinėmis legendomis yra apipinta Velnio duobė
 • 80% kelionių vyksta naujais Novaturo autobusais

 

1 diena. Trakai, Stakliškės, Raižiai

Ryte, apie 6 val., išvykstate iš Vilniaus. Keliaujate į senąją Lietuvos sostinę – Trakus. Ekskursija po Mažąjį miestą arba kitaip vadinamą – Karaimu galu. XIV a. pabaigoje Vytautas Didysis iš Krymo atkėlė ir apgyvendino karaimus miesto dalyje, esančioje tarp Pusiasalio ir Salos pilių. Trakų karaimai pasiskirstė į dvi skirtinga veikla užsiimančias grupes: karių ir civilių. Kariai gyveno Mažajame mieste ir saugojo pilis bei tiltą į Salos pilį, o civiliai gyveno Didžiajame mieste ir buvo raštininkai, vertėjai, dirbo žemę, vertėsi smulkiaisiais amatais. Aplankote vienintelį Europoje *karaimų tautos muziejų, kuriame sužinote apie šios tautos istoriją, kultūrą bei papročius. Apžiūrite senąsias karaimų „maro“ kapines, kurios liudija apie didžiąsias šios tautos netektis. Laisvas laikas pietums. Siūlome pažintį su šios tautos kultūra pratęsite ragaujant karaimų kulinarinio paveldo patiekalą – *kibinus. Po pietų išvykstate Dzūkijos link. Pakeliui sustojate prie Velnio duobės. Velnio duobė – tai legendomis ir padavimais apipinta Lietuvos duobių „karalienė“. Ji paskelbta ne tik Lietuvos Respublikos geologiniu gamtos paminklu, bet ir vienu iš 100 lankomiausių Europos gamtos paminklų. Beje, Velnio duobė, arba Velniaduobė, yra ypatinga mitologinė sakralinė vieta. Pramankštinę kojas vykstate į Stakliškes, kur lankote neseniai restauruotą, XIX a. buvusios alaus daryklos „Gintaras“ salyklo džiovyklos bokštą, kuriame yra įrengtas *midaus muziejus. Turėsite galimybę išgirsti midaus atsiradimo ir gamybos istoriją, pamatyti ankstesniųjų laikų midaus gėrimo indus. Atvykę į muziejų pasivaikštote po visus bokšto aukštus, apžiūrite išlikusias autentiškas erdves ir įrenginius, *degustuojate skirtingų skonių midų. Tęsiate kelionę ir vykstate į totorių sostinę - Raižius. Didysis kunigaikštis Vytautas prieš 600 metų pakvietė kelis šimtus kilmingų totorių šeimų apsigyventi Lietuvoje. Įkurdino juos Trakuose, Vilniuje ir Raižiuose, netoli Alytaus, kad jų kaimai puslankiu saugotų Trakus ir Vilnių nuo priešų antpuolių. Iki šių dienų Raižiuose yra išlikusi senųjų totorių bendruomenė, veikia mečetė, kuri vienintelė veikė sovietmečiu. *Ekskursiją praves tikras totorius, senųjų, Vytauto laikus menančių totorių palikuonis, kuris papasakos apie bendruomenės istoriją, islamo tradicijas ir papročius. Prieš išvykdami namo bendruomenės namuose prie arbatos puodelio vaišinatės tikru totorių kulinariniu skanėstu — šimtalapiu.

Nuvažiuojate ~430 km

  

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats apie 25 EUR už visus (*) pažymėtus objektus
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.


Apie šalį

Keliavimas ir poilsis Lietuvoje - puiki alternatyva atostogoms užsienyje. Šią vasarą Jums siūlome puikią progą pažinti Lietuvą! Užburianti, ramybe alsuojanti gamta, daugybė ežerų bei visa galybė pačių įdomiausių pramogų...
 
Filtrai