Dienos išvyka - triušių miestelis, Ryga, automobilių muziejus ir zoologijos sodas

27 €
Išvykimas 2020-08-22
Atvykimas 2020-08-22
Be maitinimo

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 0 n.
Išvykimas 2020-08-22
Atvykimas 2020-08-22
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Kelionė autobusu
 • Ekskursinė programa
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Draudimas
 • Kai kurie mokami objektai

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kertame Latvijos sieną ir netrukus atvykstame į neįprastą Latvijos miestelį: jame esančiuose namuose gyvena ne žmonės, o triušiukai. Iš viso šiame miestelyje gyvena apie 700 įvairių veislių triušių. Tai Triušių miestelis, o jo meras Ojars Narvils - profesionalus stalius, gyvūnų mylėtojas, entuziastas, įgyvendinęs savo svajonę. Kolekcijoje 65 triušių rūšys, surinktos iš įvairių Europos šalių. Negalvokite, jog miestelio pavadinimas – tik smagi metafora. Čia tikras miestelis: 2,5 km² plote, aplink nedidelį ežerą, rikiuojasi virš 30 miniatiūrinių namelių – XIX a. fachverkinių namų kopijų, suręstų iš plytų ir medžio, dengtų čerpių stogais, su balkonėliais, kabančiais gėlių loveliais. Rečiausių veislių triušiai gyvena dviaukštėje viloje prie ežero, paprasti latvijos pilkieji - mažoje, iš lentų sukaltoje trobelėje su viraline, jaunimui suręstas bendrabutis. Tikras Hanzos miestas miniatiūroje. Triušiai turi net savo rotušę (ten gyvena triušis-meras su šeima) ir bažnyčią (čia gyvena triušis-klebonas su patarnautojais). Aplink namus tvorelės, gėlynai, sodinukų ežios. Miestelyje laisvai vaikšto raibos vištos, išmintingos kalakutės, tvarką saugo griežtos žąsys. Galėsite apžiūrėti miestelį, paglostyti triušiukus, o jei atsivešite savo morką ar kopūsto gabalėlį, tai dar ir pavaišinsite lietuviškais skanėstais. Čia ne viskas – „užmiestyje“ gyvena avinai, ožkos, ožiai-chuliganai Fredis ir Janka, škotų veislės karvės, pasipuošę dideliais ragais ir žemę siekiančiais spalvingais „kailiniais“ (ši veislė eksponuojama įvairių šalių zoo soduose), poniai, Latvijos mėlynosios veislės karvutės (dar vadinama libu karvė, jūros karvė arba mėnulio karvė). Ji labai retai sutinkama, kilmės vieta - Kuržemės kraštas. Negalvokite, jog Triušių miestelį, pirmiausia, verta parodyti vaikams, ištrūkisiems iš betono džiunglių. Daug sunkiau reaguoja suaugusieji, išgirdę gidės raginimą „Važiuojam toliau!“.

Atvykstame į Rygą. Apsilankome Rygos *automobilių muziejuje. Po ilgos rekonstrukcijos duris atvėrusiose salėse apžiūrėsite praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius. Čia yra netgi keletas automobilių, naudotų karo metu (pavyzdžiui, 1942 metų GAZ). Ekspozicijoje puikuojasi keli automobiliai, kurių pavadinimai gali būti nepažįstami mūsų kartai - pavyzdžiui, 1914 m. gražuolis Hansa G 12/36 Renntorpedo ir ne ką prastesnis 1938 austriškas Steyer. Ganėtinai įdomus ekspozicijos elementas yra Maskvos kremliaus automobilių kolekcija. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, tačiau su malonumu naudodavosi ir vakarietiškais prabangiais automobiliais. Sužinosite, jog šarvuoti ir neperšaunami tarybiniai ZIS svėrė iki 7300 kg., pamatysite muziejuje eksponuojamus ZIL 111 G, kuriuo naudojosi N. Chrusčiovas ir ZIS 115 S, kuriuo važinėjo pats j. V. Stalinas... Technologijos evoliucija atkeliauja iki šiuolaikinių lenktyninių automobilių ir  motociklų. Nėra jokių nuobodžių stendų. Nori nusifotografuoti prie milijono verto automobilio? Prašom! Prie hipiškai išpaišyto auto? Prašom, pats ir raštą gali pasirinkti! Prisimenat, kaip filmuose iš pravažiuojančio sunkvežimio susirinkusioms minioms mojuodavo lyderiai? Tu gali būti lyderio vietoje tave nufotografuos. Ar žinai kas dedasi, kuomet automobilyje perjungi pavarą, arba kas suka ratus? Muziejuje daug eksponatų, kurie išnarstyti po kaulelį ir gali išbandyti bei pamatyti jų veikimo principus. Planšetės leidžia iki smulkiausių dalelių įžiūrėti automobilių detales. Užtektinai veiklos vaikams. Žaidimai, vietos, kur jie gali kažką paliesti, pasukti ir pajudinti yra kas kelis metrus. Tad net ir energingiausi turi ką veikt, o svarbiausia, - visos veiklos supažindina su transportu, yra pažintinės ir pamokančios.

Lankomės Rygos *zoologijos sode. Šis 20 ha plotą užimantis zoologijos sodas buvo įkurtas XX a. pradžioje, o dabar čia gyvena jau 405 rūšys gyvūnų - žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Viso čia įkurdinta daugiau kaip 3500 gyvūnų, kurių skaičius kasmet didėja, nes į zoologijos sodą vis atkeliauja nauji gyventojai. Jaunieji keliautojai ypač mėgsta grožėtis pelikanais, flamingais, didžiule papūgų kolekcija, beždžionėmis, begemotais, tigrais, tapyrais, kupranugariais, žirafomis. Tropikų pasaulis Jus pakerės neregėtos išvaizdos vabalais, driežais, nykštukiniais krokodilais, baliniais vėžliais, varanais, gyvatėmis, skorpionais...

Laisvas laikas. Pageidaujantiems trumpa apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį: Rygos pilis ir gynybinė siena, "Trijų brolių" namai, Domo katedra ir vienuolyno kompleksas, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas - "Juodagalvių" gildijos namai, Šv.Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, "namas su katinu", senamiesčio gatvelių labirintai. Apie 19:30 išvykstame į Lietuvą.

   

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės organizavimas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Triušių miestelis – 2,5 EUR.
 • Automobilių muziejus - 9 EUR suaugusiems, 4 EUR vaikams, senjorams (virš 60m.) vaikams iki 6 metų - nemokamai.
 • Rygos zoologijos sodas - 6 EUR suaugusiems, 3 EUR, vaikams (4-18 m.), senjorams;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (rekomenduotina turėti).


Apie šalį

Nors Latvija visai nedidukė, tačiau turi ką pasiūlyti atvykstantiems keliautojams. Čia rasite jaukius miestus ir autentiškus kaimelius, laukinius ir balto smėlio Baltijos paplūdimius, nepaprasto grožio nacionalinius parkus ir pramogas įvairiausių pomėgių poilsiautojams.

Kada geriausia keliauti į Latviją?
Geriausias metas keliauti į Latviją – vėlyvas pavasaris, vasara ir ankstyvas ruduo, kol  dar neprasideda lietūs ir darganos.  Vidutinė oro temperatūra vasarą – +24 laipsniai šilumos, tačiau lietus čia gana dažnas reiškinys. Žiemos Latvijoje drėgnos ir vėsios, termometro stulpelis dažnai nukrenta iki -10  laipsnių šalčio.

Maistas
Tradicinėje Latvijos virtuvėje karaliauja perlinės kruopos, bulvės, žirniai, miltai ir pieno produktai. Tiesa, latviai nevengia ir mėsos patiekalų, ypač kiaulienos kepsnių, troškinių ir kraujinės dešros.  Šalyje labai populiarios sriubos – tiršta pieniška sriuba, putra, raugintų kopūstų sriuba ir nacionalinės virtuvės pasididžiavimas – alaus sriuba (ilona). Kitas tradicinis patiekalas – rassols. Tai mėsos ir silkės salotos su obuoliais, marinuotais agurkėliais ir bulvėmis, patiekiamos su grietine ir garstyčių padažu. Svečiuojantis Latvijoje taip pat vertėtų paragauti ant grotelių keptos silkės su svogūnų padažu, keptos strimelės su marinatu, pupų, žirnių ir perlinių kruopų košės, saldžios trešnių sriubos su tešlos kukuliais. Populiariausias latviškas desertas – saldi košė su saldžiarūgščiu padažu (hubertas). Alus ir balzamas – tradiciniai latvių alkoholiniai gėrimai.

TOP 10 lankytinų vietų

 •  Liepoja. Vėjų miestu vadinama Liepoja – puiki alternatyva Lietuvos kurortams. Ramybe alsuojantis miestas vilioja jaukiu paplūdimiu, žavia Liepojos promenada, buvusiu kariniu Karuostos kalėjimu, kuriame dažnai organizuojami renginiai ir koncertai.
 •  Ventspilis. Žymiajame Latvijos kurorte veiklos ir pramogų ras įvairiausių pomėgių poilsiautojai: pradedant nuo maudynių vandens parke, apsilankyme viduramžių pilyje ar liaudies buities muziejuje ir baigiant tingiu poilsiu balto smėlio paplūdimyje, pelniusiame Mėlynosios vėliavos ženklą.
 •  Kuldyga. Viename gražiausių Latvijos miestelių galima išvysti plačiausią Europos krioklį, originalų plytų tiltą, pasivaikščioti žavaus senamiesčio gatvelėmis ir pasigrožėti senoviniais pastatais, tarp kurių vingiuoja Alekšupytės upelis.
 •  Rundalė. Palyginti nedidelę šalies gyvenvietę labiausiai garsina įspūdingi baroko – rokoko stiliaus rūmai. Daugiau nei 130 kambarių turintys Rundalės rūmai, priklausę Kuršo kunigaikščiui J. Bironui, stebina prabanga ir prašmatniais interjero spendimais, prancūziško stiliaus parku, kuris tiesiog spinduliuoja romantika.
 •  Sigulda. Miestas dažnai tituluojamas Latvijos žiemos sporto sostine, kadangi čia veikia kalnų slidinėjimo ir bobslėjaus trasos, tačiau ir vasarą veiklos netrūksta. Svečiuojantis Siguldoje, vertėtų apsilankyti viduramžių ir naujosios pilies komplekse, išmėginti jėgas vertikalaus vėjo tunelyje.
 •  Cėsys. Gaujos upės pakrantėje stūksantis Cėsys – vienas seniausių Latvijos miestų, į kurį keliautojai traukia pasigrožėti įstabia Cėsių pilimi, pastatyta XIII a. kalavijuočių ordino.
 •  Airašiai. Gyvenvietėje galima išvysti vieną įdomiausių Šiaurės Europos istorijos paminklų – Ežero pilies kompleksą, pastatytą ant polių virš vandens.
 •  Riežupės smiltainio urvai. Netoli Kuldygos po žeme driekiasi 2 km ilgio smiltainio urvų labirintas, kuriame atsiveria nuostabi požeminė karalystė.
 •  Cinevilla kino miestelis. Tai milžiniška kino dekoracija, kuri buvo sukurta filmui „Rygos sargybiniai“. Čia galima išvysti, kokia buvo Ryga prieš šimtmetį, kaip gimsta kino filmai ir dirba aktoriai. Cinevilla kino miestelyje veikia restoranas, kepykla, viešbutis ir smuklė.
 •  Kemerių nacionalinis parkas. Nuostabaus grožio nacionalinis parkas pasižymi itin gausia biologine įvairove, mineralinių vandenų ir gydomosiomis purvo voniomis. Dar XVIII a. žmonės iš visos Europos atvykdavo išmėginti vandens ir purvo vonių gydomųjų savybių.Filtrai