Nuostabi pažintinė kelionė Jordanijoje - „Netolimi Artimieji Rytai“

699 €
Išvykimas 2021-09-29
Atvykimas 2021-10-06
Pusryčiai ir vakarienė

Kelionės datos ir kainos:

Trukmė 7 n.
Išvykimas 2021-05-05
Atvykimas 2021-05-12
699€
arba
Pirkti
Trukmė 7 n.
Išvykimas 2021-05-19
Atvykimas 2021-05-26
699€
arba
Pirkti
Trukmė 7 n.
Išvykimas 2021-09-29
Atvykimas 2021-10-06
699€
arba
Pirkti
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Skrydis
 • Rankinis ir registruotas bagažas
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Kelionė autobusu
 • Ekskursinė programa
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Draudimas
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Asmeninės išlaidos
 • Kai kurie mokami objektai

Vadi Rumas • Petra • Šubakas • Kerakas • Madaba • Nebo kalnas • Adžlunas • Džarašas • Negyvoji jūra • Loto šventykla • Akaba • Taba 

Karštas dykumos atodūsis ir žinomiausi Jordanijos istorijos paminklai. Programą sudaro Biblijoje minimos vietovės, įdomiausios omejadų ir kryžininkų pilys. Programoje – romantiškoji Petra ir Nebo kalnas, nuo kurio atsiveria vaizdas į Mozės pažadėtąją žemę. Verta pratęsti atostogas ir pasirinkti ITAKOS siūlomą vieną iš paplūdimyje įsikūrusių viešbučių Taboje. Bendras maršruto po Jordaniją ilgis siekia apie 1 300 km.

Pasiūlymo privalumai:

 • Dykumos pilys Jordanijoje
 • Biblinės vietos
 • Romantiškoji Petra
 • Pratęskite atostogas Taboje 

 

1 diena

Tiesioginis skrydis į Tabą. Atvykimas į viešbutį, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

2 diena. Vadi Rumas (maršruto ilgis - apie 150 km)

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Atvykimas į pasienį. Sutvarkius visus formalumus, išvyka į Vadi Rumą – visame pasaulyje išskirtinį tarpeklį. Jūsų pageidavimu už papildomą mokestį (atsiskaitant vietoje) siūlome: dviejų valandų safarį visaregiais po vieną įspūdingiausių dykumos peizažų pasaulyje.  Išvyka link Petros. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.

3 diena. Petra (maršruto ilgis - apie 30 km)

Pusryčiai. Visos dienos išvyka į Petrą – prieš 2 tūkstančius metų iškaltą uolose nabatėjų miestą. Tai garsiausias Jordanijos kultūros paminklas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Trasa į Petrą driekiasi per karavanų kelią tarp dviejų jūrų, (Negyvosios ir Raudonosios) ir yra įveikiama per siaurą Siko tarpeklį. Kviečiame pasigrožėti jo sienomis, kurias puošia daugybė bareljefų, koplytėlės ir buvusio miesto vandentiekio liekanos. Palikus tarpeklį, prieš akis atsiveria puikus miestas uolose. Lankytinos vietos: lobynas, karališkosios katakombos, romėnų amfiteatras, Themenos vartai, Nišos paminklas, Džinų uola, kapavietės, Fasadų gatvė, Didžioji šventykla ir Aukų vietos. Sugrįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.

4 diena. Šubakas - Kerakas - Madaba - Nebo kalnas (maršruto ilgis - apie 260 km)

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pasivažinėjimas Karališkuoju keliu, kuriuo keliautojai keliauja jau daugiau kaip 3 tūkstančius metų. Dabar tai vienas pagrindinių nacionalinių kelių, prie kurio stūkso žinomiausi istoriniai paminklai. Išvyka į apžvalgos aikštelę, nuo kurios galima stebėti nuostabaus grožio Monrealio pilį – vieną pirmųjų kryžininkų tvirtovių Šventojoje Žemėje. Apsilankymas kryžininkų bažnyčios griuvėsiuose, įskaitant priėmimo salę ir Abu Suleimano šventovę.  Apsilankymas vienoje žinomiausių kryžininkų pilyje – Kerake, kuri didingai stūkso ant kalvos, saugodama Negyvosios jūros pakrantę ir Al-Karak slėnį. Toliau Karališkasis kelias veda link Madabos – šis miestas išgarsėjo Bizantijos laikais kaip vienas pagrindinių mozaikos meno centrų. Iki mūsų dienų išliko įspūdingos Bizantijos mozaikos Šv. Jurgio cerkvėje.  Čia rasite „Madabos žemėlapio“ mozaiką (VI a.), kurią sudaro apie 2 mln. detalių. Kitas lankytinas objektas Karališkajame kelyje – Nebo kalnas, kuris, kaip spėjama, tapo Mozės mirties vieta. Išvyka į viešbutį Amano apylinkėse. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.

5 diena. Adžlunas - Džarašas (maršruto ilgis - apie 150 km)

Pusryčiai. Apsilankymas Adžluno pilyje, kuri kryžininkų karų laikais atliko tvirtovės vaidmenį. Tai puikus islamiškos gynybinės architektūros pavyzdys. Išvyka į Džarašą, dar vadinamą Azijos Pompėja. Ekskursija po vieną geriausiai išlikusių ir originaliausių Romos miestų Artimuosiuose Rytuose. Pasivaikščiojimas po miestą pagrindine, dar romėnų laikus menančia Cardo gatve, prasidės nuo didingos Adrianos triumfo arkos; po to pasigrožėsite hipodromu, Dzeuso šventykla, dviem romėnų teatrais ir forumu, nimfėja, vakarų pirtimis bei Šiaurės vartais. Sugrįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.

6 diena. Negyvoji jūra - Akaba (maršruto ilgis - apie 350 km)

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Išvyka prie Negyvosios jūros, plytinčios giliausioje pasaulyje Žemės plutos įduboje, siekiančioje daugiau kaip 400 m žemiau jūros lygio. Tai puiki galimybė patirti nepamirštamą nuotykį– dėl didelio druskingumo (apie 26 %) ir didelio vandens tankio jūra stumia besimaudančiuosius į paviršių. Atvykimas į viešbutį Akaboje, laisvas laikas, vakarienė, nakvynė.

7 diena. Akaba - Taba

Pusryčiai. Laisvas laikas Sienų su Izraeliu ir Egiptu kirtimas (arba išvyka keltu Akaba–Taba). Atvykimas į viešbutį Akaboje. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.

8 diena

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Atvykimas į oro uostą ir tiesioginis skrydis į Vilnių. Asmenys, kurie tęsia savo atostogas: pusryčiai, išsiregistravimas, nuvežimas iki oro uosto arba atvežimas į pasirinktą viešbutį.


Apie šalį

Ką pamatyti Jordanijoje?

 • Dana gamtos draustinis. Danos gamtos draustinis, be abejo, yra vienas iš populiariausių vietų Jordanijoje. Čia rasi ir 15-ojo amžiaus Dana kaimą, kuris iš esmės išliko originalus. Pagrindinė priežastis aplankyti Dana gamtos draustinį – tai žygis į rezervatą, laipiojimas aukštyn ir žemyn kanjonuose bei slėniuose ir nuostabūs atsiveriantys peizažai.
 • Akaba. Neskaičiuojant Negyvosios jūros, Akaba yra vienintelis Jordanijos miestas su pakrante. Akaba kartais vadinama langais į Raudonąją jūrą, ir ji jau seniai yra svarbi šalies vieta. Akaboje rasi ir unikalių senovinių ir šiuolaikinių architektūros objektų. Akaba taip pat yra populiari nardymo vieta tarp viso pasaulio nardytojų, populiarūs ir pasiplaukiojimai laivais po Raudonąją jūrą.
 • Amanas. Amanas yra Jordanijos sostinė, jis taip pat yra didžiausias miestas, kultūros centras ir prekybos pagrindinė vieta. Čia yra daug romėnų griuvėsių, įskaitant svarbiausius: Romos amfiteatrą ir Nymphaeum. Verta aplankyti citadelę, nes čia yra keletas svarbių vietinių objektų, tokių kaip Romos Herculeso šventykla ir didysis Umayad rūmų akmuo. Jei būsite rūmuose, galėsite pamatyti nuostabų vaizdą į žemiau esantį miestą.
 • Negyvoji jūra. Nors didžioji dalis Jordanijos neturi išėjimo į jūrą, tačiau ji turi vieną nedidelį pakrantės ruožą su ja. Negyvoji jūra yra žemiausias taškas planetoje, 430 metrų žemiau jūros lygio, o druskingumas yra neįtikėtinai didelis. Negyvoji jūra taip pat turi keletą istorinių ir religinių ryšių, ir tai buvo vieta, kur Jėzus tariamai buvo pakrikštytas Jono Krikštytojo. Tai taip pat ji yra nuostabi poilsio vieta, nes vanduo yra pilnas mineralų, o didelis druskingumas leidžia lengvai plūduriuoti ant nugaros.
 • Vadi Rumas. Pietinėje Jordanijoje yra Vadi Rumo dykumos slėnis, žinomas dėl savo kvapą gniaužiančių peizažų. Šiame dykumos regione nėra nuolatinių gyvenviečių, bet kartais praeina beduinai. Nors dykumos dažniausiai įsivaizduojama kaip kopos, Vadi Rumas dengtas smiltainio kalnais ir stipriomis granito uolomis. Daugelis pagrindinių Vadi Rumo lankytinų vietų yra natūraliai suformuotas dykumos reljefas ir uolienų formacijos bei unikalios smėlio ar uolos spalvos.
 • Petra. Geriausia lankytina vieta Jordanijoje, neseniai tapusi vienu iš naujų septynių pasaulio stebuklų yra senovės Petros miestas. Taip pat žinoma kaip Raudonasis miestas, Petra kažkada buvo Nabateino karalystės sostinė, prieš tai ji tapo Romos imperijos dalimi. Vakarų pasaulis miestą pamiršo šimtmečiams, tačiau XIX a. ji buvo iš naujo atrasta. Šiandien Petra yra senovinnis archeologinis parkas su smiltainio kanjonu, vadinamu Sik. Čia taip pat yra Romos teatras, vienuolynas ir fasadų gatvė, didžiulis kanjonas, puoštas įvairiais antkapiais. Rekomenduojama nueiti iki Arono kalno, nuo kurio galima iš aukščiau apžiūrėti didingąją Petrą ir jos nuostabią uolienų architektūrą.Filtrai